Kuba i Maja z wyróżnieniem podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

0
117

Uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole Jakub Przybyłowicz, wraz z towarzyszącą mu Mają Żylińską, zdobyli wyróżnienie w kategorii duety podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.

W związku z pandemią koronawirusa data festiwalu została zmieniona i finalnie odbył się on w dniach 6-9 października 2020 roku. Tym razem Kubie, już od etapu eliminacji, towarzyszyła zaprzyjaźniona z kolską placówką Maja Żylińska. Duet wykonał zaproponowany przez opiekuna artystycznego Mai utwór pt. „Dam radę, dam”.

Podczas trzydniowego festiwalu odbyło się wiele spotkań i warsztatów muzycznych – z Izabelą Trojanowską, Dorotą Miśkiewicz, Wojciechem Cugowskim, Maurycym Polaskim i Alicją Węgorzewską. Uczestnicy poznali też Anię Rusowicz i Marka Piekarczyka, którzy – jak się okazało – zapamiętali Kubę z tamtego roku. Pierwszego dnia była też okazja posłuchania na żywo koncertu Wojciecha Cugowskiego.

Przygotowanie i wykonanie utworu przez Maję i Kubę zostało niezwykle entuzjastycznie przyjęte przez trenerów, organizatorów, a nawet rywali konkursu. Ostatniego dnia festiwalu odbyły się przesłuchania, podczas których uczestnicy, w towarzystwie zawodowej orkiestry, zaprezentowali przygotowane utwory. Kuba z Mają zdobyli nie tylko sympatię jurorów, ale także publiczności, która nagrodziła ich gromkimi brawami. O 18.00 rozpoczęła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki. Emocje sięgały zenitu. Kiedy jury ogłosiło werdykt, radość była ogromna! Dzieci otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości po 800 złotych dla każdego oraz upominki. Kuba otrzymał również wyróżnienie i nagrodę specjalną od Marka Piekarczyka. – Chcemy zaznaczyć, że Kubuś jest głównym showmanem 13. edycji festiwalu. Zachwycił wszystkich swoim poczuciem humoru i energią – mówili prowadzący.

To były niezwykle pracowite dni, pełne wrażeń, emocji i cudownych przeżyć. Uczestnicy, ich opiekunowie i najbliżsi wrócili do domów bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.

Kubę do konkursu przygotowały Wioleta Świder oraz Joanna Pietrzak. – Jesteśmy dumne, że spośród tak wielu utalentowanych artystów jury doceniło właśnie pracę duetu Mai i Kuby.

Opiekunem artystycznym Mai była Milena Nowacka-Żylińska, mama Mai, także nauczycielka SOSW w Kole. Warto przypomnieć, że podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu Kuba, wraz z towarzyszącą mu wówczas Stefką Dudałą, utworem pt. „Śpiewam i tańczę”, wywalczyli I miejsce w tej samej kategorii.

źródło: SOSW w Kole, zdjęcie: Urząd Miejski w Kole

Więcej informacji na https://www.facebook.com/festiwal.bochnia

Czytaj także: Jakub Przybyłowicz z nagrodą w międzynarodowym festiwalu

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here