Nauka zdalna. Zakażony nauczyciel ze szkoły w Brdowie. Koronawirus także w kolskiej komendzie

0
363

To pierwsza szkoła w powiecie kolskim, która cała przechodzi w zdalne nauczanie. U jednego z nauczycieli SP w Brdowie wykryto koronawirusa. Jak informuje dyrektor Dariusz Racinowski, z uwagi na fakt, że wszyscy nauczyciele mieli kontakt z zakażonym pracownikiem, cała szkoła, łącznie, z oddziałami przedszkolnymi, od poniedziałku, 12 października br., zostanie objęta nauczaniem zdalnym. Taka sytuacja ma potrwać do 16 października. O tym, jak nauka będzie kontynuowana po tym terminie, decyzja – w zależności od sytuacji epidemiologicznej – zostanie podjęta w kolejnych dniach. – Decyzja o zdalnym nauczaniu została podjęta po konsultacji z inspekcją sanitarną. Informacja podana została do kuratorium, a organ prowadzący wyraził na nauczanie zdalne zgodę mówi dyrektor szkoły.

Komunikat dyrektora szkoły poniżej.

Koronawirusa wykryto także u funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole. – Mamy trzy osoby z wynikiem pozytywnym. Osoby, które źle się poczuły, zostały skierowane na badania, które potwierdziły obecność koronawirusa. Wszystkie osoby to policjanci wydziału kryminalnego. Osoby, które miały kontakt z tymi funkcjonariuszami obecnie przebywają na kwarantannie. To grupa kilkunastu osób – poinformowała rzecznik KPP w Kole sierż. sztab. Weronika Czyżewska. – Włączona została procedura kryzysowa. Pomieszczenia, w których osoby zakażone przebywały, zostały zdezynfekowane. Praca na komendzie przebiega płynnie. Służby wykonują swoje obowiązki. Sytuacja nie wpływa na jakość czynności prowadzonych przez policję – dodała sierż. sztab. Weronika Czyżewska.

W kwarantannie, po kontakcie z osobą zakażoną, przebywali ojcowie klasztoru w Brdowie. Jak się okazało, u dwóch zakonników badania potwierdziły obecność SARS-CoV-2. Obiekty klasztorne i kościelne, przy pomocy babiackich samorządowców oraz druhów OSP Babiak, zostały poddane dezynfekcji.

Aktualnie mamy trzy ogniska koronawirusa w powiecie kolskim. To szpital, gdzie w ubiegłym tygodniu wykryto SARS-CoV-2 u sześciu osób z personelu izby przyjęć, KPP w Kole oraz klasztor w Brdowie – poinformowała Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kole Ewa Lewicka.
Sytuacja sanitarna w całej Polsce jest bardzo dynamiczna. Dziś padł kolejny rekord zakażeń – 5300. W Wielkopolsce są 362 nowe przypadki COVID-19. W powiecie kolskim jest ich 7.

65 MĘŻCZYZNA l.  24 kolski NIE/Izolacja domowa
66 MĘŻCZYZNA l.  37 kolski NIE/Izolacja domowa
67 MĘŻCZYZNA l.  40 kolski NIE/Izolacja domowa
68 KOBIETA l.  56 kolski NIE/Izolacja domowa
69 KOBIETA l.  27 kolski NIE/Izolacja domowa
70 MĘŻCZYZNA l.  31 kolski NIE/Izolacja domowa
71 MĘŻCZYZNA l.  27 kolski NIE/Izolacja domowa

Na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia informujemy, że w wielospecjalistycznym szpitalu miejskim przy ulicy Szwajcarskiej w Poznaniu zmarli: 82-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu międzychodzkiego, 59-letni mężczyzna, mieszaniec powiatu obornickiego. W szpitalu wojewódzkim w Poznaniu zmarł 82-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu poznańskiego.
Od początku pandemii, w Wielkopolsce, odnotowano 10402 przypadki zakażeń koronawirusem, z czego 3450 to przypadki aktywne. 355 osoby zmarły, a 6597 wyzdrowiało.

Przypominamy, że od dziś cały kraj jest objęty żółtą strefą.

https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

Czytaj także:  Cała Polska żółtą strefą. Obostrzenia od soboty, 10 października

źródło: WUW w Poznaniu