Jakub Przybyłowicz z nagrodą w międzynarodowym festiwalu

0
147
n
n

Jakub Przybyłowicz z nagrodą wrócił do Koła. Uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole, wraz z towarzyszącą mu Stefką Dudałą, zdobyli pierwsze miejsce w kategorii „duety” podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.

Festiwal odbywał się w Bochni od 3 do 6 czerwca br. Kuba został zakwalifikowany do finału konkursu w drodze eliminacji. W pierwszym etapie zaprezentował utwór pt.„Pokochaj pluszowego misia”. Potem Kuba przygotowywał się do finału. Trenował pod okiem nauczycieli ośrodka, Wiolety Świder i Joanny Pietrzak.

Podczas trzydniowego festiwalu odbyło się wiele spotkań i warsztatów muzycznych. Prowadzili je Halina Mlynkowa, Ania Rusowicz, Alicja Węgorzewska, Ola Królik, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski, Tadeusz Woźniak, Daryl Strodes i Kolja Koglin, którzy ostatniego dnia zasiadali w jury.

Pierwszego dnia festiwalu Kuba poznał osobiście wybraną dla niego przez organizatorów koleżankę, Stefkę Dudałę, z którą w duecie, pod okiem profesjonalistów, doskonalił utwór pt. „Śpiewam i tańczę”.

Ostatniego dnia odbyły się przesłuchania. Uczestniczy, w towarzystwie zawodowej orkiestry, zaprezentowali przygotowane utwory. Okazało się, że spośród 25 duetów wygrana trafiła do Kuby i Stefanii! Dzieci otrzymały nagrodę pieniężną oraz upominki.

Kubę zgłosiły i przygotowały do konkursu nauczycielki SOSW w Kole, Wioleta Świder oraz Joanna Pietrzak, założycielki i współprowadzące zespołu wokalno-muzycznego. W przygotowaniach Kuba otrzymał wsparcie również od innych nauczycieli, będących członkami zespołu. – To niezwykle ważne i duże osiągnięcie dla naszego ucznia, ale też dla nas, pedagogów i całej placówki. Jesteśmy dumne! Takie sukcesy dają ogromną motywację do dalszej pracy – mówiła Wioleta Świder.

Kuba przyznał, że jest bardzo szczęśliwy i będzie dalej trenował, żeby zdobyć kolejne nagrody. Powiedział, że bardzo lubi śpiewać i występować na scenie. Wygrana na festiwalu to pierwszy jego międzynarodowy sukces. – Wracamy do Koła z nową energią i nowymi znajomościami. Są już kolejne pomysły, dzięki którym będziemy mogli zawalczyć o kolejne sukcesy. Mamy nadzieję, że za rok znów przyjedziemy na festiwal. To niezapomniane emocje i niezwykła dawka wiedzy – dodała Joanna Pietrzak.

źródło i zdjęcia: Wioleta Pietrzak, SOSW w Kole

Inne informacje o SOSW w Kole – czytaj TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here