Kolski żeglarz zakończył szczęśliwie kolejny rejs

0
192

Dariusz Borowiak, niewidomy żeglarz, członek PZN Koło w Kole, pasjonat, ale przede wszystkim uczestnik, dalekich i bliskich wypraw morskich, wielokrotnie wprawił nas w podziw, udowadniając, że niemożliwe może się stać możliwe. Dziś odwiedził burmistrza Koła Krzysztofa Witkowskiego, by podziękować władzom miasta za udzielone wsparcie finansowe, dzięki któremu nabył nowy strój morski. Sztormiak bardzo się przydał podczas Sylwestrowego Rejsu do Szwecji. Nasz żeglarz wrócił właśnie z wielkiej wyprawy po Bałtyku.

Rejs odbył się w dniach 27 grudnia – 5 stycznia w surowych warunkach, przy sztormowej pogodzie. Podczas wyprawy pan Dariusz oddał cześć zmarłemu niedawno koledze, kapitanowi, wodując wieniec na pełnym morzu.

Podczas rozmowy z burmistrzem Koła, żeglarz opowiadał o tej i wcześniejszych wyprawach, wspominał o podziale zadań w załodze, obowiązkach, odpowiedzialności na morzu, wyrażając wielkie zamiłowanie do swojej pasji. Wyprawę wsparło materialnie wiele podmiotów, m.in. kolski samorząd miejski. Podziwiam pana. Realizuje pan wielką pasję pokazując nam, że nie ma rzeczy niemożliwych. Przy kolejnych inicjatywach może pan liczyć na wsparcie samorządu – przyznał kolski włodarz. Dariusz Borowiak udowadnia, że przed każdym człowiekiem, nawet gdy jest dotknięty niepełnosprawnością, stoją szanse rozwoju i realizacji marzeń, trzeba tylko wytrwale dążyć do upragnionego celu.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Kole

Aktualizacja

Tego samego dnia Dariusz Borowiak był gościem powiatowych samorządowców. Również w siedzibie starostwa, m.in. staroście kolskiemu Robertowi Kropidłowskiemu oraz jego zastępcy Sylwestrowi Chęcińskiemu, opowiadał o swoich morskich wyprawach i dziękował za pomoc w realizacji żeglarskich pasji.

zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kole

Warto zaznaczyć, że osiągnięcia Dariusza Borowiaka znane są w naszym powiecie od lat. W 2018 roku, po zdobyciu Przylądka Horn, był gościem powiatowych samorządowców.

Czytaj także: Dariusz Borowiak, niewidomy żeglarz z Gozdowa, zdobywca Przylądka Horn, odebrał gratulacje od powiatowych samorządowców