Koło będzie mieć boisko ze sztuczną nawierzchnią

1
84
77292991_1789309841211105_3088915478278569984_n

Złożony przez samorząd miejski wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” – edycja 2019, na przebudowę boiska piłkarskiego na stadionie w Kole otrzymał dofinansowanie. Zatem wszystko wskazuje na to, że miłośnicy i fani sportu w Kole otrzymają nowoczesny obiekt. Całkowity koszt zadania zamyka się kwotą 2 608 160 zł, przy czym 1 304 000 zł stanowi dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Realizacja przedsięwzięcia nastąpi w przyszłym roku. Przebudowa obejmie m.in. roboty pomiarowe i przygotowawcze, rozebranie istniejącej nawierzchni z betonu asfaltowego, utwardzenie ciągu pieszo-jezdnego, oświetlenie boiska, odwodnienie boiska, utwardzenie terenu pod piłkochwyty i ciągu pieszego, roboty pomiarowe, roboty w zakresie nawierzchni z wyłożeniem trawy syntetycznej, a także wyposażenie boiska. Po wybudowaniu boisko zostanie przekazane pod zarząd MOSiR-u.

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

1 KOMENTARZ

  1. Brawo. W końcu może będzie pierwsze takie boisko w byłym woj. konińskim. Do tej pory to jest 3 świat. Miejmy nadzieję, że radni grosza nie pożałują. Pan Brzeziński powinien trochę pollobować. Infrastruktura pod zarządem dyrektora MOSiR p.Kawki nieźle się rozwija. Jeszcze raz brawo i gratulacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here