Jesienny Złaz Hufca ZHP Koło pod hasłem „Nakręć się na pomoc” [FOTO]

0
827

Jesienny Złaz Hufca ZHP Koło, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole, zorganizowany został w 100. rocznicę harcerstwa polskiego. Tym razem mottem zgromadzenia harcerzy i zuchów z powiatu kolskiego było hasło „Nakręć się na pomoc”. W złazie wzięło udział około 300 młodych ludzi oraz ich opiekunów z Koła, Przedcza, Osieka Wielkiego, Kościelca, Łubianki, Dąbia, Dębów Szlacheckich, Kłodawy i Grzegorzewa.

Złaz rozpoczął się wczoraj apelem mundurowym. Po nim nastąpił program artystyczny przygotowany przez uczniów i nauczycieli SP nr 3 w Kole. Po nim przyszedł czas na harcerskie śpiewanki przy akompaniamencie druha hm. Henryka Perzyńskiego i członków zespołu Wartaki. Po muzykowaniu i uroczystej kolacji z udziałem zaproszonych gości oraz instruktorów hufca ZHP Koło zaprezentowały się drużyny i gromady, a potem wszyscy uczestniczyli w drugiej części harcerskich śpiewanek. Po nich był jeszcze grill oraz dyskoteka.

Dziś natomiast harcerze skupieni byli na zajęciach programowych w grupach, które odbyły się w budynku Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kole. Ponadto w programie znalazła się prezentacja przygotowana przez pracowników KPP w Kole oraz samarytanka – pokaz multimedialny przygotowany przez druhny Joannę Perzyńską-Pluchrat, Ilonę Szczecińską oraz Annę Cichą oraz zajęcia praktyczne z samarytanki prowadzone przez członków Koła PCK LO w Kole. Jesienny Złaz Hufca ZHP Koło zakończyła pożegnalna grochówka oraz apel mundurowy.

źródło: SP nr 3 w Kole, zdjęcia: CudneChwile.pl