Kolizje, pijani kierowcy i mandaty, czyli ferie na kolskich drogach

0
179

Dwa ostatnie tygodnie były czasem wzmożonej pracy policji. O bezpieczeństwo na drogach dbali przede wszystkim policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, których w tym czasie do służby była kierowana maksymalna liczba. Przyczyniło się to tego, że w okresie ferii w powiecie kolskim nie odnotowano żadnego wypadku drogowego. Zaistniało jedynie 18 kolizji drogowych. Zatrzymano 11 nietrzeźwych kierujących, w tym 9, którzy kierowali pojazdami mechanicznymi. Policjanci kolskiej drogówki ukarali mandatami 567 kierujących.

Głównymi przewinieniami zmotoryzowanych były nadmierna prędkość oraz niestosowanie pasów bezpieczeństwa. W 4 przypadkach funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Patrole zwracały też szczególną uwagę na stan techniczny pojazdów oraz ich aktualne badania techniczne. Podczas ferii policjanci kolskiej drogówki skontrolowali 5 autokarów wycieczkowych. Na szczęście, nie stwierdzając w nich usterek.

Poza dbaniem o bezpieczeństwo na drogach, podczas ferii, stróże prawa odwiedzali dzieci i młodzież w czasie półkolonii. Funkcjonariusze mówili, z jakimi zagrożeniami podczas wypoczynku mogą spotkać się najmłodsi oraz w jaki sposób należy ich unikać.

Policjanci oceniają, iż tegoroczne zimowe ferie przebiegły na terenie naszego powiatu bardzo spokojnie.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here