Kolejni pijani kierowcy zatrzymani. Rekordzista miał ponad 3 promile

0
195

Trzej kierujący, którzy prowadzili auta pod wpływem alkoholu, zostali zatrzymani przez kolskich policjantów. Dwóch z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, trzeci za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu.

W miniony weekend, czyli od 9 do 11 marca, kolscy policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych użytkowników dróg. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek w godzinach porannych. Podczas wojewódzkich działań kontrolnych na autostradzie A2, w miejscowości Police, funkcjonariusze kolskiej drogówki zbadali stan trzeźwości kierującego oplem novana. 29-latek, wyjeżdżając z autostrady, miał 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co szczególnie dziwne – mężczyzna przewoził czterech pasażerów, którzy byli trzeźwi i posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejne dwa zatrzymania miały miejsce w niedzielę. W pierwszym przypadku kierujący samochodem marki Peugeot, 21-letni mieszkaniec gminy Olszówka, w chwili kontroli drogowej miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany w Dąbrowicach przez patrol Wydziału Ruchu Drogowego. Policjanci patrolując drogę krajową nr 92, zauważyli pojazd, który jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej. Wzbudziło to zaniepokojenie funkcjonariuszy, dlatego zdecydowali się na kontrolę kierującego tego pojazdu. Od kierowcy wyczuli silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 23-letniego mieszkańca gminy Tuliszków wskazało ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna ten również nie jechał sam, przez co swoim postępowaniem narażał nie tylko siebie, ale jadącą z nim osobę.

We wszystkich przypadkach funkcjonariusze zatrzymali amatorom jazdy „na podwójnym gazie” uprawnienia do kierowania. Teraz za swoje zachowanie będą się tłumaczyć przed sądem. Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie bowiem od wymierzonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się takiego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

źródło i zdjęcie: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here