Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

0
108

Każdego dnia na stronach internetowych jednostek Policji, w ogólnopolskich i lokalnych mediach publikowane są informacje o wypadkach, do których dochodzi na polskich drogach. Informacje te poparte są zawsze przekazami fotograficznymi i wideo. Widać na nich kompletnie zniszczone pojazdy, karetki pogotowia czy śmigłowce LPR. Codziennie w tych wypadkach giną ludzie, wielu kierowców i pasażerów doznaje poważnych obrażeń, część z nich zostaje kalekami. Nie widać tylko jednego – ogromu tragedii jaką przeżywają bliscy ofiar wypadków. Przyczyną tych dramatów najczęściej jest nadmierna prędkość kierujących.

Na terenie gminy Babiak, w miejscowości Mostki Kolonia, 15 sierpnia br., policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 123 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 42-letni mieszkaniec gminy Dąbie. Mężczyzna został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia. Ponownie będzie mógł usiąść za kierownicę auta dopiero za trzy miesiące.

W środę, 18 sierpnia br., około godz. 12.50, w miejscowości Osiek Wielki na terenie gminy Osiek Mały, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który także w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 103 km/h. Za kierownicą samochodu siedziała 42-letnia mieszkanka gminy Babiak. Kobieta została ukarana mandatem karnym oraz punktami. Ponadto podobnie jak we wcześniejszym przypadku zatrzymano jej prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd, wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

źródło: KPP w Kole