Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

0
92

Każdego dnia na stronach internetowych jednostek Policji, w ogólnopolskich i lokalnych mediach publikowane są informacje o wypadkach, do których dochodzi na polskich drogach. Informacje te poparte są zawsze przekazami fotograficznymi i wideo. Widać na nich kompletnie zniszczone pojazdy, karetki pogotowia czy śmigłowce LPR. Codziennie w tych wypadkach giną ludzie, wielu kierowców i pasażerów doznaje poważnych obrażeń, część z nich zostaje kalekami. Nie widać tylko jednego – ogromu tragedii jaką przeżywają bliscy ofiar wypadków. Przyczyną tych dramatów najczęściej jest nadmierna prędkość kierujących.

Na terenie gminy Babiak, w miejscowości Mostki Kolonia, 15 sierpnia br., policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy, który w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 123 km/h. Za kierownicą samochodu siedział 42-letni mieszkaniec gminy Dąbie. Mężczyzna został ukarany mandatem, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Dodatkowo, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, policjanci zatrzymali kierującemu uprawnienia. Ponownie będzie mógł usiąść za kierownicę auta dopiero za trzy miesiące.

W środę, 18 sierpnia br., około godz. 12.50, w miejscowości Osiek Wielki na terenie gminy Osiek Mały, policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę opla, który także w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 103 km/h. Za kierownicą samochodu siedziała 42-letnia mieszkanka gminy Babiak. Kobieta została ukarana mandatem karnym oraz punktami. Ponadto podobnie jak we wcześniejszym przypadku zatrzymano jej prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, kierowca, który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h obligatoryjnie ma zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal kierowała samochodem i zostanie zatrzymana przez policjantów, okres zatrzymania wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli dany kierowca ponownie zdecyduje się prowadzić pojazd, wówczas grozi mu utrata uprawnień i ponowny egzamin na prawo jazdy.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here