Kierowca pijany, a pasażer znieważył policjantów

0
228

Dwóch sprawców przestępstw zatrzymali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego kolskiej jednostki. Jeden z nich kierował samochodem w stanie nietrzeźwości, natomiast jego pasażer trafił do policyjnego aresztu, po tym, jak znieważył funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło 22 maja br., na terenie gminy Kościelec. Policjanci kolskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu płotu przez nieznanego kierującego. Gdy dotarli na miejsce, zastali zgłaszającego oraz dwóch kompletnie pijanych mężczyzn. Okazało się, że jeden z nich wjechał w ogrodzenie sąsiada volkswagenem golfem, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Po chwili jednak wrócił, by sprawę załatwić polubownie. Zanim jednak to zrobił, na miejscu pojawili się policjanci. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u kierującego wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawa zakończyłaby się w rutynowy sposób, jednak za sprawą pasażera pojazdu, dalszy ciąg zdarzeń nabrał niecodziennego przebiegu. Nietrzeźwy 29-latek zaczął ubliżać policjantom, po czym rzucił w jednego z nich ustnikiem od urządzenia służącego do badania trzeźwości. Ponieważ jego zachowanie jednoznacznie urosło do rangi przestępstwa, został zatrzymany i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Kole. Kierujący samochodem, po wykonaniu wszelkich niezbędnych z nim czynności, wrócił do domu, natomiast krewki 29-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu czekało go spotkanie ze śledczymi, którzy przedstawili mu zarzuty znieważenia policjantów oraz naruszenia nietykalności cielesnej jednego z nich. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast jego kompan, który w stanie nietrzeźwości kierował volkswagenem golfem, musi się liczyć z karą do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here