Karnawał w „Gromadce Misia Uszatka”

0
125

Cała sala śpiewała i wirowała w tanecznych rytmach. Do zabawy najmłodsi przystąpili ochoczo. Tej uniwersalnej formy aktywności, członkom licznej społeczności Gromadki Misia Uszatka PM 5 w Kole nigdy dosyć.

Bal karnawałowy Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole poprzedziły staranne przygotowania. Najpierw przedszkolaki na zajęciach dydaktycznych poznawały tradycje związane z karnawałem. Ochoczo pomagały w przygotowaniu balonów do dekoracji sali, których pompowanie było dużą frajdą. Na zajęciach plastycznych projektowały stroje, wzorując się na bajkowych postaciach z ulubionych książek i filmów. W przygotowania włączyli się też rodzice. Wyjątkowe i oryginalne kreacje sprawiły, że aura radości i cała gama barw wypełniły balową salę.

Do wspólnej zabawy wszystkich przedszkolaków zaprosiła dyrektor PM 5, Agnieszka Kozajda oraz artyści tworzący oprawę muzyczną balu. Trzeba dodać, że muzycy w klimat karnawału wprowadzili najmłodszych już nieco wcześniej. Za sprawą pani Ewy i pana Sławka, przedszkolaki bawiły się bowiem na minibalu w przedszkolu zorganizowanym w ramach cyklicznych spotkań z muzyką. Dzięki temu maluszki z grupy 3-latków oraz wszystkie pozostałe przedszkolaki mogły oswoić się z głośniejszymi dźwiękami i poczuć smak zabawy w dużej grupie. Kiedy więc przyszła pora na wielki bal w sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Kole, chętnych do tańców, pląsów i zabaw z rodzicami nie brakowało. Z wielkim aplauzem przedszkolaki przyjęły też wiadomość o czekających na nie upominkach od Mikołaja. Dla spragnionych i tych, którzy w trakcie imprezy nieco osłabli z sił, czekały napoje, ciasto i cytrusy ufundowane przez sponsorów.

źródło i zdjęcia: PM nr 5 w Kole