To był tydzień pełen wrażeń i emocji. Wartaki na artystycznych warsztatach w Mikorzynie

0
343

Tydzień wypełniony zajęciami i muzykowaniem spędzili członkowie Manufaktury Piosenki Harcerskiej Wartaki. Pierwszy dzień upłynął na zakwaterowaniu, spacerach i szkoleniach. Kolejne wypełniły atrakcje i twórcza praca. W środę, oprócz codziennych zajęć, nie brakło walentynkowych życzeń, a także zabawy z „Milionerami” w harcerskim wydaniu. Grę przygotowali Janek Dziedziczak i Patryk Miłoś, a w role prowadzącego wcielił się Janek Dziedziczak. Podczas wiedzowej rywalizacji najlepiej wypadli Joanna Matysiak i Jakub Bogacki, odpowiadając na 9 pytań z rzędu. Szczególną nagrodą dla nich była sprawność „Znawca obrzędów i zwyczajów drużyny”, której symbolem jest liść akacji na tle ogniska. Gośćmi specjalnymi były Wartaki z poprzednich pokoleń: Gosia Jęcka, Igor Chruścielski i Filip Prószyński.
Czwartek upłynął Wartakom także na bardzo intensywnych grach i zabawach przygotowanych przez druhny Karinę Grochowską i Aleksandrę Jankowską, które przyjechały w odwiedziny,
oraz harcerskim ognisku. Dzięki uprzejmości hotelu Mikorzyn młodzież, wraz z opiekunami, miała okazję rozpalić ogień i konsumować kiełbaski, oczywiście śpiewając harcerskie piosenki.

Czwartkowy wieczór to także gry i zabawy. Każdy pokój wymyślił i zorganizował zabawę dla reszty. Były układanki liter, zgadywanki postaci, kalambury itp.

Warsztaty artystyczne w Mikorzynie zespół podsumował koncertem dla rodziców i pracowników hotelu. Wczoraj, o 20.00, w świetlicy, przyrzeczeniem harcerskim złożonym przez druhnę Edytę Adamczyk, rozpoczął się finałowy wieczór, który w dalszej części był koncertem X Pokolenia, złożonym z m.in. z piosenek, które udało się zespołowi przygotować w ciągu pięciu dni warsztatów. Ma ono już swój repertuar koncertowy, a pałeczkę po poprzednikach objęło dopiero 25 listopada ub. roku. Niespodzianką była piosenka „Mewy”, zaśpiewana przez Asię Matysiak, grającą w tym utworze na ukulele. Koncertu wysłuchało wielu rodziców, co występującym sprawiło wielką przyjemność.

źródło i zdjęcia: Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki


Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here