III Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz

0
93

Filia dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole po raz kolejny wzięła udział, w Ogólnopolskim Czytaniu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz. Dorota zostawiła to całe zamieszanie i udała się nieśpiesznie do domu, gdzie się spokojnie wykąpała, następnie wysuszyła swoją jedwabistą, jasną grzywę, a w końcu przywdziała prostą białą suknię i na tym zakończyła proces, którym innym pannom młodym przysparza całych godzin nerwowej udręki…” Podczas III Ogólnopolskiego czytania Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz w czytelni PiMBP w Kole, w trakcie trzech spotkań, przeczytano fragment powieści „Ciotka Zgryzotka i wproszono się na ślub Doroty Rumianek i Józefa Pałysa.

Każdy z uczestników akcji wręczył młodej parze własnoręcznie wykonany bukiet kwiatów. Ponadto spotkaniu towarzyszył pokaz multimedialny poświęcony uwielbianej przez kolejne pokolenia Małgorzacie Musierowicz i jej twórczości. W akcji, wzięły udział klasy: 5a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kole oraz 4a i 4b ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.

źródło i zdjęcia: PiMBP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here