Nie tylko huśtawka dla dziecka i rodzica… Plac zabaw przy ulicy Dąbrowskiego został wzbogacony

0
521

Z inicjatywy kolskiej radnej, Teresy Brzoskiej, rodzinny plac zabaw, zlokalizowany w sąsiedztwie boiska „orlik” przy ulicy Dąbrowskiego, wzbogacił się o dwa urządzenia oraz chodnik.

To efekt interpelacji, jakie na sesji Rady Miejskiej w Kole, zostały zgłoszone przez radną Teresą Brzoską. W odpowiedzi na jej starania, Urząd Miejski w Kole sfinansował i zamontował huśtawkę rodzinną oraz stół do szachów i chińczyka. Ponadto wykonany został chodnik prowadzący do placu od strony Dąbrowskiego.

Zamontowane dwa nowe urządzenia to jedyne tego typu elementy służące plenerowej rekreacji w Kole. Na żadnym innym placu zabaw takie nie występują. Pierwszym jest huśtawka, na której równocześnie może się huśtać dziecko i rodzic. Jej konstrukcja składa się z dwóch siedzisk: dla maluszka oraz osoby dorosłej. Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu, podczas zabawy, dziecko ma możliwość utrzymania kontaktu wzrokowego z mamą lub tatą.

Bardzo ciekawy jest też stół, na którym znajdują się dwie plansze. Na jednej można toczyć pojedynki szachowe, a drugi służy do gry w znanego i lubianego chińczyka.

zdjęcia: Teresa Brzoska