W Straszkowie lokomotywa pociągu osobowego uderzyła w tył ciężarówki

0
301

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 22.30, w okolicach przejazdu kolejowego w Straszkowie, w gminie Kłodawa. O tył stojącego bardzo blisko torów samochodu ciężarowego marki Scania zaczepił pociąg osobowy relacji Berlin – Warszawa Centralna. Ruch na trasie w kierunku stolicy był wstrzymany na około 2 godziny. Na szczęście żaden z pasażerów, ani członków obsługi pociągu nie odniósł poważniejszych obrażeń i nie było konieczności przewożenia do szpitala. Na miejscu pracowało 10 zastępów straży pożarnej, policjanci oraz ratownicy medyczni. Nadal trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Z informacji uzyskanych zarówno od oficera prasowego KPP w Kole, sierż. Weroniki Czyżewskiej, jak i rzecznika KP PSP w Kole, mł. bryg. Jacka Wiśniewskiego wynika, że o 22.30 w miejscowości Straszków, około 200 metrów od przejazdu kolejowego w tej miejscowości, doszło do zdarzenia z udziałem pociągu IC relacji Berlin – Warszawa Centralna oraz samochodu ciężarowego marki Scania. – Kierujący pojazdem scania wykonywał roboty budowlane przy torach kolejowych. Cofnął pojazd bardzo blisko torów, a potem miał problemy z wyjechaniem z tego miejsca. W konsekwencji tego, pociąg, podczas przejazdu, zahaczył o tył ciężarówki, w wyniku czego doszło do uszkodzenia lokomotywy, wybicia szyb w wagonach i zadrapania wagonów. Nieco również uszkodzona została ciężarówka. Na szczęście nikt z pasażerów ani członków obsługi pociągu nie doznał poważniejszych obrażeń. Nie była potrzebna pomoc medyczna żadnemu z uczestników zdarzenia. Pociąg został zatrzymany, a na miejscu niezbędne czynności wykonywali policjanci. Dopiero około 0.30 pociąg ruszył dalej – poinformowała rzecznik KPP w Kole, sierż. Weronika Czyżewska. – Pociągiem podróżowało 170 pasażerów oraz 10 członków obsługi. Jeden z pasażerów zgłosił się do ratowników medycznych, skarżąc się na złe samopoczucie, ale ostatecznie, wszyscy pasażerowie, po uruchomieniu lokomotywy, udali się w dalszą podróż – poinformował mł. bryg. Jacek Wiśniewski, dodając, że z uzyskanych przez niego informacji wynika, że pociąg dojechał do najbliższej stacji, gdzie pasażerowie przesiedli się do podstawionych autobusów i kontynuowali podróż do stolicy.

Aktualnie nadal trwają czynności policji w kierunku wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

zdjęcie: Tomasz Barański, OSP Kłodawa

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here