W gminie Kościelec ratują życie i mienie, ale także… grają w piłkę [FOTO]

0
270
W Straszkowie po raz pierwszy został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Proboszcza Parafii Kościelec. Do rywalizacji zgłosiło się pięć jednostek: Waki, Trzęśniew, Dąbrowice Stare, Dąbrowice Częściowe, oraz Straszków. Emocji nie brakowało. Druhowie poszczególnych jednostek udowodnili, że nie tylko potrafią walczyć z żywiołami, ratować życie i mienie ludzkie, ale i na boisku piłkarskim nie ustępują profesjonalnym piłkarzom techniką, szybkością i grą fair play. Na boisko do Straszkowa przybyła prawie cała parafia.
Gdzie są strażacy, tam musi być też grochówka z kuchni polowej oraz kiełbaska. I tak też było. Każdy z zawodników oraz kibiców mógł za darmo skorzystać z posiłku oraz napoi chłodzących. W rywalizacji sportowej pierwsze miejsce wywalczyli druhowie ze Straszkowa, na drugim miejscu uplasowały się Waki, trzecie przypadło drużynie z Dąbrowic Częściowych, a na czwartym, ex aequo, znaleźli się członkowie OSP Trzęśniew i Dąbrowice Stare. Dla wszystkich drużyn zostały ufundowane puchary oraz dyplomy.
Na koniec proboszcz parafii Kościelec, Tomasz Jener, podziękował wszystkim drużynom za sportową rywalizację i życzył im wytrwałości w służbie Ochotniczych Straży Pożarnych „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Podziękował również licznie zgromadzonym parafianom, którzy dopingowali swoje drużyny oraz zaprosił za rok do Straszkowa na drugą edycję turnieju.

 

źródło i zdjęcia: OSP Straszków

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here