Zapłonęło „Światełko Pamięci”

0
96
75241253_525616611620103_5580748816430137344_n

Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”, z okazji Narodowego Święta Niepodległości, zorganizował 6. Rodzinny Rajd Rowerowy „Światełko Pamięci”. Wzięło w nim udział ponad 60 uczestników. Trasa rajdu liczyła ponad 16 km i prowadziła sprzed głazu poświęconego nauczycielom brdowskiej szkoły, zamordowanym i prowadzącym tajne nauczanie w okresie niemieckiej okupacji 1939-1945 do pomnika powstańców styczniowych w Nowinach Brdowskich, i dalej do obelisku upamiętniającego zbombardowanie przez Niemców pociągu we wrześniu 1939 roku w Lipich Górach. Po powrocie do Brdowa uczestnicy pojechali do klasztoru ojców Paulinów, gdzie w sali św. Faustyny zjedli gorący kapuśniak, którym podejmował ich proboszcz, o. Stanisław Jarosz. Za zakończenie organizatorzy rozdali uczestnikom rajdu medale-puzzle.

Wczorajszy rajd był czwartym, i ostatnim w tym roku, w cyklu grand prix MKS Brdów 2019. Całą jego trasę zabezpieczała policja z komendy w Babiaku oraz druhowie OSP Brdów. – W naszym rajdzie wzięli udział dzieci, młodzież i starsi. Mamy już stałych uczestników, ale wciąż dołączają nowi – powiedział prezes Bartosz Mikołajczyk. – Po raz szósty uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości poprzez aktywny wypoczynek. We wszystkich miejscach pamięci zapaliliśmy lampki pamięci – dodał wiceprezes Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here