Narodowe Święto Niepodległości w Babiaku [FOTO]

0
91
DSC00730

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w gminie Babiak rozpoczęły się 10 listopada. W Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej odbyła się bezpłatna projekcja filmu pt. ,,1920 Bitwa warszawska”. Wczoraj natomiast, w pierwszej części rocznicowych obchodów, władze samorządowe i delegacje złożyły także kwiaty oraz zapaliły znicze na pomniku upamiętniającym poległych żołnierzy z czasów I wojny światowej. Obchody uświetniły poczty sztandarowe szkół i Ochotniczej Straży Pożarnej w Babiaku, a całość uświetniła gminna orkiestra dęta. W hołdzie bohaterom udział wzięli także mieszkańcy miejscowości i goście.

Dalszą część uroczystości stanowiła msza święta sprawowana w intencji ojczyzny przez ks. Pawła Okońskiego. Proboszcz mówił m.in. o poświęceniu dla własnego kraju i krzewieniu patriotyzmu wśród młodych ludzi. Po eucharystii do zebranych zwrócił się także wójt gminy Babiak Wojciech Chojnowski, który przypomniał o losach Rzeczypospolitej i jej drodze do niepodległości. – 101 lat temu odzyskaliśmy niepodległość, o którą trzeba ciągle dbać (….) Niepodległość to z jednej strony historyczny fakt, ale także suma naszych marzeń, aspiracji i codziennych starań. (…) Dziękuję państwu, że takiego dnia, jak dziś, jesteśmy razem i pamiętamy o przelanej krwi oraz trudzie naszych przodków…

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here