W gminie Koło wyłoniono mistrzów ortografii [FOTO]

0
1053

To była już druga edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego na terenie gminy Koło. W ubiegłym roku językowe zmagania odbyły się w Szkole Podstawowej w Kiełczewie Smużnym. Tym razem uczniów, którzy chcieli zmierzyć się z niełatwą polską ortografią, gościła placówka w Powierciu.

Konkurs, którego główną nagrodą był tytuł Mistrza Ortografii przeprowadzony został w 4 kategoriach wiekowych: klas 3, klas 4-5, klas 6-7 oraz gimnazjum. Łącznie wzięło w nim udział 34 wychowanków szkół w Powierciu, Kiełczewie Smużnym, Sokołowie oraz Wrzącej Wielkiej.

Po sprawdzeniu prac okazało się, że aż troje spośród czworga mistrzów, to uczniowie SP w Powierciu, a jeden – SP we Wrzącej Wielkiej.

W najmłodszej kategorii wiekowej największą wiedzą ortograficzną wykazała się Karina Bącela. Wśród uczniów klas 4-5 najlepiej wypadł Oliwer Stelmasik. W gronie uczniów klas 6-7 mistrzem ortografii została Agata Sobczak, a gimnazjalistów – Magdalena Kwiatkowska.

Najlepsi zostali nagrodzeni, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki. Podziękowania skierowane zostały także do nauczycieli przygotowujących swoich podopiecznych do rywalizacji.