Rajd Niepodległości w gminie Grzegorzew

0
133

Rower kojarzy się z wolnością, dlatego też w tym roku mieszkańcy gminy Grzegorzew połączyli jazdę na rowerze z pamięcią o tych, którzy za nią oddali swoje życie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Grzegorzewie, wraz z wójtem gminy Grzegorzew, Bożeną Dominiak, 8 maja br., zorganizowała Rajd Niepodległości, który wpisał się w samorządowe obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnikami rajdu byli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie wraz z opiekunami, czytelnicy oraz pracownicy biblioteki. Trasa rajdu biegła po malowniczych terenach gmin Grzegorzew i Dąbie, a punktem kulminacyjnym rajdu było zwiedzanie byłego niemieckiego Obozu Zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Historię tego tragicznego miejsca przedstawili nam pracownicy muzeum, Małgorzata Grzanka i Adam Dominiak. Była to ciekawa lekcja historii połączona z aktywnością fizyczną.

źródło i zdjęcia: Gminna Biblioteka Publiczna w Grzegorzewie

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here