„Głos Koła” sprzed 100 lat trafi do kolskiej biblioteki!

0
64
Głos Koła
Głos Koła

Zrobił, jak obiecywał. Mowa o Jacku Skryckim, który znalezione nieznane numery wydawnictwa “Głos Koła” sprzed 100 lat przekaże kolskiej instytucji kultury.

“Głos Koła” trafi do…

…Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole. O swojej decyzji, w obecności regionalisty Kazimierza Kasperkiewicza, oficjalnie poinformował burmistrza Koła, Krzysztofa Witkowskiego oraz dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole Aleksandrę Kowalską.
Uroczyste przekazanie czasopisma, nastąpi 18 czerwca br. w sali sesyjnej ratusza. Radości z tego faktu nie krył kolski włodarz, uznając gest Jacka Skryckiego za bezinteresowny i piękny. Dodał, że biblioteka zajmie się zabytkami profesjonalnie. Podda je digitalizacji i udostępni mieszkańcom, by czerpali wiedzę o dawnym Kole. – Bardzo się cieszę. Te unikaty wspaniale uzupełnią posiadany przez nas księgozbiór książki dawnej – wyznała od serca dyrektor książnicy.

Czytaj więcej: Głos Koła

źródło i zdjęcie: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here