Finał 57. Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” 2018. Świetny start kłodawskich gimnazjalistów

0
105
W Bydgoszczy miał miejsce finał centralny 57. Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety” 2018. Zawody odbywały się w obiektach Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza Bydgoszcz. W etapie centralnym uczestniczyły zwycięskie drużyny chłopców i dziewcząt z finałów wojewódzkich, a Wielkopolskę reprezentowało Gimnazjum nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Kłodawie. Na uwagę zasługuje fakt, że kłodawska szkoła była jedyną gimnazjalną. Pozostali zawodnicy byli uczniami szkół ponadgimnazjalnych .
Drużyna dziewcząt stawiła się w składzie: Magdalena Banasiak, Nikola Szymańska i Oliwia Majkowska, a chłopców: Kamil Szczęsny, Maciej Kowalewski i Wiktor Kochański. Ich opiekunem i trenerem jest Mariusz Andrzejczak.
Zawody odbywały się w konkurencji Kdw – 60 strzałów w pozycji leżącej z karabinka sportowego kal. 5,6 mm, do tarcz elektronicznych oddalonych o 50 metrów. W klasyfikacji zespołowej dziewcząt, w kategorii bez licencji, kłodawska drużyna zajęła III miejsce z wynikiem 1 720,8 punktów. Wspaniale spisała się również Magdalena Banasik, która w indywidualnie zajęła I miejsce ze wspaniałym wynikiem 602,6 pkt. W kategorii drużynowej chłopcy z Kłodawy zajęli również III miejsce z wynikiem 1 752,1 punktów. W klasyfikacji indywidualnej chłopców na III stopniu podium stanął Maciej Kowalewski, który uzyskał 596,9 pkt. Należy podkreślić bardzo wysoki poziom sportowy tegorocznego finału. Walka była bardzo zacięta, a o miejscu decydowały czasem dziesiąte części punktu.
57. Zawody Strzeleckie „O Srebrne Muszkiety” 2018 to zadanie zadanie zlecone Ministerstwa Obrony Narodowej Wojskowemu Stowarzyszeniu „Sport – Turystyka – Obronność”, realizowane przy współpracy i pomocy Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ – Wschód, Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego „Zawisza” i Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.
źródło i zdjęcie: SP nr 1 Kłodawie (Gimnazjum nr 1 im. św. Jana Pawła II w Kłodawie)

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here