Zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisa. Tomasz Szurgot obronił tytuł mistrza!

0
89

Zakończył się kolejny sezon Amatorskiej Ligi Tenisa. W I i w II lidze do rywalizacji stanęło po 10 zawodników. Od początku maja do końca września tenisiści rozgrywali swoje mecze w systemie mecz i rewanż. W I lidze, w świetnym stylu, tytuł obronił Tomasz Szurgot. Był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie pojedynki, tracąc przy tym tylko jednego seta. O pozostałe miejsca na podium rywalizacja toczyła się do ostatnich meczów. Drugie miejsce z poprzedniego sezonu obronił Radosław Andrzejewski, a na najniższy stopień na podium wskoczył robiący postępy z sezonu na sezon Waldemar Sikorski, który stosunkiem setów wyprzedził Szymona Sowińskiego.

W II lidze w toczącej się rywalizacji o awans do I ligi najlepszy okazał się Andrzej Szurgot, który w całym sezonie poniósł tylko dwie porażki. Na drugim miejscu uplasował się debiutujący w rozgrywkach Krzysztof Szczepaniak. Zajmując drugie miejsce, zapewnił sobie udział w meczu barażowym o awans do I ligi. Trzecie miejsce zajął Mariusz Krzyżanowicz.

W spotkaniu barażowym o prawo gry w I lidze w sezonie 2019 spotkali się Zbigniew Mazur (9 zawodnik I ligi) oraz Krzysztof Szczepaniak (2 zawodnik II ligi). W ciekawym i wyrównamy meczu lepszy okazał się Krzysztof Szczepaniak, który wygrał 7-6, 7-6.

W piątek, 19 października 2018 r. odbyło się spotkanie zawodników biorących udział w rozgrywkach Amatorskiej Ligi Tenisa, na którym dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jarosław Kawka, wręczył najlepszym zawodnikom pamiątkowe statuetki oraz dyplomy, a następnie zaprosił wszystkich przybyłych na ognisko zorganizowane na stadionie MOSiR-u.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już teraz zaprasza zawodników, którzy chcieliby spróbować swoich sił w rozgrywkach II ligi na turniej barażowy. Start w kwietniu 2019 roku.

Klasyfikacje końcowe:

Lp

I liga

PKT.

Lp

II liga

PKT.

1

T.Szurgot

36

1

Andrzej Szurgot

30

2

R.Andrzejewski

30

2

K.Szczepaniak

28

3

W.Sikorski

29

3

M.Krzyżanowicz

27

4

Sz.Sowiński

29

4

J.Krzaczek

26

5

M.Wilamowski

27

5

S.Kryściak

24

6

R.Iwulski

27

6

Alicja Szurgot

23

7

R.Szymankiewicz

26

7

D.Błaszczyk

21

8

G.Grabowski

25

8

R.Nowakowski

21

9

Z.Mazur

23

9

M.Świderski

15

10

M.Kupiński

18

10

źródło i zdjęcie: MOSiR w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here