Dziesięć medali dla Kolskiego Klubu Sportów Walki

0
214

Podopieczni sensei Krzysztofa Wojewody uczestniczyli w IV Otwartym Pucharze Makroregionu Centralnego Oyama Karate w kata i kumite. Impreza zorganizowana została przez Turkowski Klub Karate oraz Urząd Miasta i Gminy w Kłodawie.

W zawodach towarzyszących Dniom Sportu wystartowało około 140 zawodników z Konina, Koła, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Legionowa, Darłowa, Otwocka, Turku, Kłodawy, Ślesina, Grodźca, Rychwała, Dąbia, Przedcza i Brudzewa.

Reprezentacja Kolskiego Klubu Sportów Walki wywalczyła 10 medali, zdobywając je zarówno w formach technicznych (kata) jak i w walkach (kumite). W celu poszerzenia kadry klubu sensei Wojewoda, oprócz rutynowanych zawodników, umieścił w składzie KKSW grupę zawodników stawiających swoje pierwsze kroki w rywalizacji sportowej. Mimo iż część z nich zakończyła zmagania w fazie eliminacyjnej, to do domów wrócili bogatsi o zdobyte doświadczenie i zmotywowani do dalszej pracy.

Na najwyższym stopniu podium stanęli Maria Wasielewska (kobudo) i Adam Waberski Adam (kumite). Srebro wywalczyli Maja Niżewska Maja (kata), Igor Klapczyński (kumite), Martyna Wiśniewska (kumite), a brąz stał się udziałem Marii Wasielewskiej (kata), Moniki Mruk (kata), Bartosza Nowakowskiego (kata) i Mateusza Szostaka (kata i kumite). Na podium nie udało się stanąć Panek Kornelii, Kieszkowskiej Dagmarze, Krawczyk Wiktorowi oraz Kubiak Dorianowi. Skład naszej ekipy uzupełniali sensei Krzysztof Wojewoda – sędzia zawodów oraz sempai Arkadiusz Wojewoda sekundant kumite.

Kolskich zawodników wsparł samorząd miejski.

źródło i zdjęcia: Kolski Klub Sportów Walki

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here