MTC w Kole zaprasza! Świętujmy niepodległość wysłaniem okolicznościowej kartki!

0
99
Muzeum Technik Ceramicznych w Kole zaprasza do udziału w akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”. Polega ona na radosnym świętowaniu rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku oraz dzielenia się tą radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie symbolicznej kartki pocztowej. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku. – Zachęcamy do wspólnego świętowania. Każdy kto zgłosi się do muzeum dostanie okolicznościową kartkę pocztową nawiązującą do Polskiej Deklaracji Niepodległości ogłaszającej światu odrodzenie Polski i zawierającą życzenia z okazji dnia niepodległości. Będzie to naprawdę oryginalna pamiątka – powiedział dyrektor kolskiego muzeum, Tomasz Nuszkiewicz. Zgłoszenia są przyjmowane do 9 listopada pod adresem muzeum@kolo.pl
Dzięki akcji, w której już po raz trzeci uczestniczy Muzeum Technik Ceramicznych, utrwalana i wzmacniana jest w świadomości społecznej data 11 listopada, jako dnia obchodów święta narodowego. Upowszechnia się także nowoczesny patriotyzm poprzez radosną i atrakcyjną formę obchodzenia święta niepodległości. Przedsięwzięcie ma na celu promowanie działań społecznych, które uruchamiają pozytywną energię społeczną. „Mamy Niepodległą!” ma również wpływ na pielęgnowanie tożsamości oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w społecznościach lokalnych. Przede wszystkim chodzi jednak o wysłanie życzeń i wywołanie uśmiechu na twarzach ich odbiorców w stulecie niepodległości.
źródło i zdjęcie: Muzeum Technik Ceramicznych w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here