Festyn integracyjny „Zima z SKO” w kolskim SOSW

0
74

Najmłodszych wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego odwiedzili ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kole, aby wspólnie wziąć udział w festynie zorganizowanym przez Szkolną Kasę Oszczędności.

Głównym celem festynu, który przebiegał pod hasłem „Zima z SKO”, była integracja uczniów uczestniczących w programie SKO oraz promowanie edukacji ekonomicznej poprzez zabawę.

Spotkanie rozpoczęło się od stworzenia wspólnego kręgu i zaprezentowania się każdego uczestnika. Następnie przyszła pora na gry i zabawy, które dotyczyły oszczędzania, pojęć związanych z bankami i oczywiście matematyki, takie jak rozwiązywanie krzyżówki, układanie puzzli tematycznych oraz udział w quizie. Nie zabrakło również konkurencji sportowej, czyli gry w hokeja, podczas której drużyny miały za zadanie zebrać do skarbonek jak najwięcej pieniędzy. Nikt nie mógł poczuć się przegranym, bowiem dla wszystkich przygotowano słodycze, napoje i upominki od SKO.

Wielu pozytywnych wrażeń i emocji dostarczył Kuba, wychowanek kolskiego SOSW, który zaśpiewał piosenkę „Warto jest oszczędzać”. Wspierali go pozostali uczestnicy, śpiewając słowa refrenu, bądź akompaniując na instrumentach muzycznych. Miłą niespodziankę przygotowali także uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, którzy wręczyli podopiecznym kolskiego ośrodka własnoręcznie zrobione medale i odznaki z pozytywnym przesłaniem.

Festyn zakończył się wspólnym zdjęciem. Uśmiechnięte buzie, zaangażowanie i współpraca uczniów pochodzących z różnych środowisk, udowodniły, że cele festynu zostały osiągnięte i potwierdziły potrzebę organizacji w przyszłości podobnych przedsięwzięć.

źródło i zdjęcia: SOSW w Kole