Ferie z MOSiR-em 2019 były udane!

0
45

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kole już po raz kolejny zadbał o aktywny wypoczynek dzieci i młodzieży podczas zimowych ferii. W hali sportowej zorganizowano szereg zawodów różnych dyscyplin sportowych. W poniedziałek, 21 stycznia, odbył się halowy turniej piłki nożnej dzieci i młodzieży z rocznika 2000-2002. Zgłosiło się do niego aż 13 zespołów. Taka duża liczba chętnych drużyn wpłynęła na decyzję o rozłożeniu zawodów na dwa dni rywalizacji.

W pierwszy dzień mecze rozgrywano w trzech grupach. Dwie najlepsze ekipy z danej grupy awansowały do rundy finałowej. Najlepszą drużyną okazała się ekipa CYK, która od początku turnieju prezentowała wysoki poziom, a w finałach nie przegrała żadnego meczu.

We wtorek, 22 stycznia, odbył się również turniej piłkarski, ale mierzyły się roczniki 2003-2005. W zawodach uczestniczyło pięć zespołów. Po bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna MLSO Spalona Grzała. Tytuł mistrzowski wywalczyła w samej końcówce ostatniego meczu, najpierw doprowadzając do wyrównania, następnie strzelając zwycięską bramkę na dwie sekundy przed syreną kończącą mecz.

W środę, 23 stycznia, miały miejsce zawody tenisa stołowego. Kilkunastu uczestników konkurowało w dwóch kategoriach wiekowych. W roczniku 2006-2008 bezkonkurencyjny okazał się być Jakub Nadolny, a w roczniku 2003-2005 najlepszym zawodnikiem został jego brat Łukasz Nadolny.

Czwartek był dniem turnieju siatkarskiego. W zawodach uczestniczyły zespoły mieszane, tzn. drużyny składające się zarówno z chłopców, jak i dziewczynek. Tu także rywalizacja toczyła się w dwóch rocznikach. W młodszych tryumfowała drużyna Miks Team Junior, a w starszych zwyciężyła ekipa z Gimnazjum nr 1.

Sportowe zmagania zakończyły się turniejem tenisa ziemnego. Mistrzostwa tenisa ziemnego wygrał Radosław Buczkowski, który dopiero zaczyna swoją przygodę tenisową.

źródło i zdjęcia: MOSiR w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here