Dzięki wrażliwości kierowcy starszej pani nic się nie stało

0
325

Szczególną wrażliwością wykazał się przypadkowy kierowca, który powiadomił Policję o zdezorientowanej, błąkającej się kobiecie po drodze krajowej nr 92. Funkcjonariusze odwieźli kobietę do jej najbliższych.

W środę, 4 kwietnia, po godzinie 10.00, oficer dyżurny kolskiej Policji otrzymał telefoniczną informację od zaniepokojonego kierowcy, że przy drodze krajowej nr 92, w okolicach Cząstkowa, błąka się starsza pani. Zgłaszający twierdził, że kontakt z nią jest bardzo utrudniony.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zdezorientowana kobieta nie potrafiła podać swoich danych personalnych, nie umiała wskazać gdzie mieszka. Sprawiała wrażenie zmęczonej, w dodatku poruszała się o kulach. Mundurowi szybko ustalili dane personalne oraz adres zamieszkania seniorki. Okazała się nią 67-letnia mieszkanka Kłodawy, cierpiąca na poważne schorzenia. Jak ustalono, starsza pani jest po kilku udarach, ma problemy z pamięcią, a z domu wyszła bez wiedzy syna. Zanim została zauważona przez zgłaszającego, przeszła o kulach około 5 kilometrów. Dzięki czujności jednego z kierowców oraz szybkiej reakcji policjantów, kobiecie nic się nie stało.

Dzięki właściwej postawie kierującego nie doszło do sytuacji zagrażającej życiu bądź zdrowiu starszej zabłąkanej osoby. W związku z tym przypadkiem, policjanci apelują o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne lub chore, które potrzebują opieki. Proszą też wszystkich o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon alarmowy 112 lub 997 może uratować komuś życie.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here