Czyste powietrze dla Koła! Wymień stary piec na ekologiczny! Uzyskaj dotację!

0
53

W obliczu działań już podjętych dla poprawy jakości powietrza w Kole, burmistrz Krzysztof Witkowski zaproponował radnym miejskim przeznaczenie dotacji celowej z budżetu samorządu na dofinansowanie kosztów inwestycji służących ochronie powietrza pn. „Czyste powietrze dla Koła” oraz opracował regulamin i kryteria jej udzielania i rozliczania. Uchwała otrzymała pozytywne opinie komisji i została przyjęta.

Przedmiotowa uchwała stanowi podstawę dla samorządu miejskiego do udzielania dotacji celowej na realizację inwestycji służących ochronie powietrza, związanych ze zmianą systemu ogrzewania na ekologiczne źródła ciepła, w których do tej pory wykorzystywano paliwo stałe, tj. węgiel, koks.

Szczegóły i wymagane dokumenty znajdują się na stronie internetowej miasta www.kolo.pl w banerze „Czyste powietrze dla Koła”. Wyjaśnienia i pomoc można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Kole, ul. Mickiewicza 12, pok. 114, tel. 63 26 27 550.

Warunkiem uzyskania dotacji celowej jest złożenie w merytorycznym wydziale urzędu kompletnego wniosku przed wymianą istniejącego systemu ogrzewania w terminie do 15 października br. Program jest realizowany dzięki środkom pochodzącym z dywidendy, czyli zysku wypracowanego przez MZEC Sp. z o.o. w Kole.

źródło: Urząd Miejski w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here