Codziennie ratują, raz w roku świętują

0
158
Codziennie niosą pomoc poszkodowanym w wypadkach, narażają życie, gasząc ogień i ratują zagrożonych przez żywioły. Świętują raz w roku. Tym razem – celebrując imieniny swojego patrona. Strażacy wraz z kolegami z OSP w Dębach Szlacheckich cieszyli się z faktu włączenia tej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Dzisiejsze święto ma szerszy wymiar, ponieważ miejscowa jednostka OSP Dęby Szlacheckie wchodzi do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Cieszymy się ogromnie, że trud, który druhowie włożyli, został zauważony, a komendant główny włączył tę jednostkę do strukturpowiedział starosta kolski i jednocześnie prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kole Wieńczysław Oblizajek podczas tegorocznych uroczystości związanych z Powiatowym Dniem Strażaka, które miały miejsce właśnie w Dębach Szlacheckich.
W obecności licznie zaproszonych gości decyzję o włączeniu do KSRG odebrał prezes OSP Dęby Szlacheckie druh Józef Rybicki. Miłym akcentem i jednocześnie dopełnieniem ceremonii były gratulacje od kolegów z OSP Trzęśniew, która włączenie do struktur świętowała w ubiegłym roku.
Aktualnie do KSRG należy 11 jednostek OSP z terenu powiatu kolskiego. W imieniu wielkopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu bryg. Andrzeja Bartkowiaka serdecznie gratuluję jednostce OSP w Dębach Szlacheckich. Włączenie do KSRG to powód do dumy, ale również wyzwanie i odpowiedzialne zadanie. Dla gminy i powiatu natomiast gwarantujące wzrost poziomu bezpieczeństwa wygłosił mł. bryg. Grzegorz Banaszak. Krajowy system to jednostki półprofesjonalne, a nawet profesjonalne, które doskonale realizują zadanie praktycznie w każdej dziedzinie ratowniczej. Za waszą ofiarność, bezinteresowność oraz narażanie zdrowia i życia. Jak również za to wszystko, co sprawia, że jesteśmy służbą najlepiej ocenianą w kraju, wszystkim druhom i funkcjonariuszom serdecznie dziękuję. Jestem, dumny, mając was koło siebie powiedział do zebranych strażaków komendant KP PSP w Kole, bryg. Robert Kropidłowski.
Podczas apelu nie brakło życzeń zdrowia, pomyślności i satysfakcji z wykonywanej pracy oraz podziękowań za strażackie zaangażowanie, trud w niesieniu pomocy i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców.
Podczas uroczystego apelu wręczono i odczytano wyciągi o przyznaniu odznaczeń i wyróżnień oraz akty nadania wyższych stopni służbowych. Tradycyjnie obchody poprzedziła msza święta odprawiona przez kapelana strażaków ks. kanonika Wojciecha Szczepankiewicza w kościele w Dębach Szlacheckich. Wraz z końcem apelu zabrzmiały alarmowe syreny… wzywające druhów do akcji gaśniczej. Jeden z wozów wraz z kilkoma ochotnikami wyjechał, by po raz kolejny nieść pomoc mieszkańcom.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here