Znamy termin dożynek w gminie Olszówka

0
396
dożynki
dożynki
Znamy już termin i miejsce dożynek w gminie Olszówka. W tym roku dożynki odbędą się w niedzielę, 20 sierpnia, w Krzewacie.

Dożynki w gminie Olszówka

Pierwotnie, podczas majowej sesji Rady Gminy Olszówka. Przy okazji dyskusji o dacie i miejscu uroczystości dożynkowych, padła informacja, że w tym roku będą one skromne. Dodatkowo ograniczą się do dziękczynnej eucharystii w Umieniu oraz tradycyjnych obrzędów. Deklaracja ta spowodowana była faktem, że sołtysi nie chcieli „na gorąco” i bez konsultacji z mieszkańcami zgłaszać zamiaru organizacji święta plonów. Jednakże po kilku dniach chęć przyjęcia dożynkowych gości zgłosił sołtys Krzewaty. Ostatecznie zdecydowano, że uroczystości odbędą się w niedzielę, 20 sierpnia, na placu przy świetlicy. Szczegółów wydarzenia jeszcze nie znamy, ale niewykluczone, że na uczestników rolniczego święta czekać będzie muzyczna niespodzianka.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here