Będą trzy szkoły i oddziały przedszkolne

0
234
Trzy szkoły podstawowe i tyle samo oddziałów przedszkolnych funkcjonować będzie w gminie Olszówka od 1 września 2017 roku. To efekt wprowadzonej przez rząd reformy systemu edukacji. Edukacja w gminie Olszówka.
Aktualnie na terenie gminy Olszówka edukacja odbywa się w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Łubiance. Jak również w dwóch filiach tej placówki – w Ponętowie Górnym oraz Głębokiem. Ponadto istnieją też trzy punkty przedszkolne.
Od 1 września stan ten się zmieni. By dostosować się do wymogów, jakie przed samorządowcami postawiło nowe prawo oświatowe, władze gminy Olszówka zdecydowały o powołaniu do życia trzech odrębnych placówek. Już w lutym i marcu radni podejmowali uchwały odnośnie powstania trzech szkół podstawowych. W Łubiance, Ponętowie Górnym oraz Głębokiem, z tym że w tej pierwszej nauka na poziomie gimnazjum odbywać się będzie do czasu jego wygaszenia.
Wspomniane zmiany wymusiły również konieczność wyłonienia dyrektorów szkół. Zgodnie z wynikami konkursów, SP im. św. Stanisława Kostki w Łubiance nadal zarządzać będzie Anna Marciniak. W SP im. Henryka Sienkiewicza w Ponętowie Górnym na stanowisko powołana została aktualna kierownik filii Agnieszka Pabin, a w SP im. Marii Konopnickiej Głębokiem – Katarzyna Górnik.
Dopełnieniem reorganizacji gminnej oświaty była również pewna decyzja. Dotyczyła ona przekształcenia trzech punktów przedszkolnych w oddziały przedszkolne, które będą funkcjonować przy ww. szkołach.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here