Chciał płacić znalezioną kartą. Odpowie jak za usiłowanie kradzieży z włamaniem

0
52
IMG_3923

Do Komisariatu Policji w Kłodawie, 30 sierpnia br, zgłosiła się pracownica jednej ze stacji paliw. Kobieta powiadomiła funkcjonariuszy o kradzieży alkoholu ze sklepu. Oświadczyła, że dzień wcześniej znany jej z widzenia mężczyzna próbował zapłacić za alkohol kartą bankomatową. Niestety, karta była zablokowana, a 34-latek, zamiast zapłacić za zakupy, wyszedł nie uiszczając opłaty. Ekspedientka fakt ten zgłosiła mundurowym dopiero następnego dnia, licząc, że mieszkaniec gminy powróci uregulować należność.

Funkcjonariusze z Kłodawy szybko zatrzymali 34-latka. Okazało się, mężczyzna posiadał przy sobie kartę płatniczą, która nie była jego własnością. Wyszło na jaw, że stał się jej przypadkowym posiadaczem i nie miał zamiaru oddać jej prawowitemu właścicielowi. Na szczęście właściciel dokumentu szybko się zorientował, że kartę zgubił i natychmiast ją zablokował. W ten sposób uniemożliwił nieuczciwemu znalazcy regulowanie za zakupy do wysokości 50 złotych bez podawania numeru PIN.

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, próba wypłacenia pieniędzy z cudzego konta poprzez użycie karty bankomatowej jest kwalifikowana jako usiłowanie kradzieży z włamaniem, dlatego sprawca odpowie za przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here