Brdowscy sportowcy wystartowali w 91. Regatach Wioślarskich na Sprewie

0
41

Młodzi wioślarze z Brdowa, 8 i 9 października br., gościli w Berlinie, gdzie uczestniczyli w 91. Regatach Wioślarskich na Sprewie. Brdów wystawił czwórkę podwójną ze sternikiem mix w składzie: Franciszek Racinowski, Leon Pranczk, Marta Chabasińska, Patrycja Zawadzka oraz sternik Amelia Trafna. Wszyscy zawodnicy biorący udział w regatach wypływali z tego samego miejsca oddalonego od mety, która znajdowała się w bliskim sąsiedztwie Urzędu Kanclerskiego. Mieli do przepłynięcia 7 km. Młodzicy musieli dopłynąć 3,5 km do startu, a następnie pokonać w wyścigu 3,5 km do mety. Starsi zawodnicy natomiast ścigali się na dystansie 7 km. Wioślarze z Brdowa w regatach zajęli 2. miejsce.

Wyjazd był możliwy dzięki zaprzyjaźnionemu klubowi Lotto-Bydgostia, a szczególnie członkowi zarządu Leszkowi Lemańczykowi, który zawsze pamięta o młodych brdowskich wioślarzach. Pobyt w Berlinie był dla nich i ich opiekunów także lekcją historii. Dzięki wyjazdowi mogli zobaczyć wiele zabytkowych, jak i współczesnych obiektów. Zobaczyli m.in. niezwykłe w swojej formie miejsce upamiętnia Żydów zamordowanych w czasie II wojny światowej, jak również tablicę pamiątkową przy Reichstagu poświęconą Solidarności. – Wyjazd do Berlina był dla nas niemałym wyzwaniem logistycznym oraz finansowym, ale jak zawsze nie zawiedli sponsorzy oraz przyjaciele wioślarstwa. Dzięki temu mogliśmy pojechać do Berlina i godnie się tam zaprezentować – powiedział trener Bartosz Mikołajczyk. – Wyjazd do stolicy Niemiec był świetną okazją na małą lekcję historii. W dość krótkim czasie, jaki mieliśmy, pokazaliśmy ważne miejsca związane z historią Niemiec i Europy. Doświadczyliśmy też gościnności ze strony organizatorów – dodał Dariusz Racinowski.

źródło i zdjęcia: MKS Brdów

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here