Bez prawa jazdy, a dwa razy zatrzymany za kierownicą na drodze

0
187

Kłodawscy policjanci, w miniony weekend, dwukrotnie zatrzymali 19-latka, który kierował samochodem, mimo utraconych do tego uprawnień. Ponadto podczas pierwszej kontroli był pod wpływem alkoholu.

W Przedczu, 16 czerwca br., po godzinie 22.00, policjanci z Kłodawy zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Renault Clio. Okazało się, że 19-latek jest pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że siedzący za kierownicą mieszkaniec gminy Kłodawa nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Jak ustalili funkcjonariusze, zastały mu cofnięte w drodze decyzji administracyjnej. Niespełna dobę później, podczas patrolowania gminy Kłodawa, policjanci zauważyli pojazd, którym kierował ten sam młody mężczyzna. Tym razem był trzeźwy. Młodzieniec stanie przed sądem za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia pojazdu po drodze publicznej, wbrew decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here