„Bieszczadzcy Mocarze” na ścianach kolskiego domu kultury [FOTO]

0
226

Bieszczadzcy Mocarze” to tytuł wystawy autorskiej fotografa przyrody i wielbiciela Bieszczad, Mateusza Matysiaka. Otwarciu wystawy towarzyszył pokaz diaporamy. Po niej o tym, jak powstały zdjęcia, które można podziwiać w Miejskim Domu Kultury w Kole, mówił sam autor.

Tytułowi bieszczadzcy mocarze to zwierzęta, które potrafią przetrwać w trudnych górskich warunkach. O tym, jakie mają zwyczaje, i z jakim szacunkiem oraz respektem człowiek powinien traktować niedźwiedzia i wilka, mówił sam autor prac, czołowy fotograf przyrody, który fotografią zajmuje się od wielu lat, i dla którego bieszczadzkie zakątki nie skrywają żadnej tajemnicy.

W kameralnym gronie, również w towarzystwie kolegi ze studiów, wielkiego miłośnika przyrody, Szymona Czerwińskiego, opowiadał o swojej fotograficznej pasji, oraz o tym, jak powstają jego zdjęcia. Wystawione  w kolskim MDK-u powstawały w ciągu 10 lat obserwacji fauny Bieszczad, i są efektem niezliczonej ilości godzin spędzonych na czekaniu na to wyjątkowe, niepowtarzalne ujęcie.

Do była druga wizyta Mateusza Matysiaka w Kole. Kilka lat temu mieszkańcy naszego miasta mogli podziwiać jego fotograficzną ekspozycję pt. „Ptaki Pomorza”.

Wystawa „Bieszczadzcy Mocarze” w kolskim MDK-u dostępna będzie do końca czerwca. Potem, z racji tego, ze przechodzi na własność Urzędu Miejskiego w Kole, będzie prezentowana również w innych miejscach.

Mateusz Matysiak to nie tylko fotograf, ale także przyrodnik i filmowiec, autor licznych publikacji, w tym ilustrowanej encyklopedii zwierząt i ptaków Polski, a także wielokrotny laureat wielu konkursów fotograficznych w Polsce i za granicą.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here