Trzymali kciuki za swoją byłą zawodniczkę. Małgorzata Strybel w finałach Mistrzostw Świata w Wioślarstwie

0
149

W ubiegłą niedzielę, 11 lipca, odbyły się finały Mistrzostw Świata w Wioślarstwie na torze regatowym w Racicach, w Czechach. Małgorzata Strybel – była wioślarka z Brdowa, obecnie reprezentująca barwy Bydgoskiego klubu RTW LOTTO Bydgostia wywalczyła miejsce w osadzie reprezentacyjnej ósemce, w której siedziała na siódmej pozycji. Ósemka, w której zasiadała Małgosia, rywalizowała z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Holandii, Rumunii oraz Francji. Bieg finałowy był bardzo emocjonujący. Nasza osada dała z siebie wszystko, poprawiając czas oraz miejsce z biegu w piątkowego, gdzie walczyła o tor i tam zajęła piąte miejsce.

Finał pokazał, że jest to osada, która wyciąga wnioski, oprawia błędy i nie odpuszcza do końca. Polska ósemka podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Czechach w składzie: Klaudia Pankratiwe, Małgorzata Strybel, Anna Potrzuska, Weronika Ludwiczak, Zuzanna Lesner, Izabela Pawlak, Jessica Sobocińska, Weronika Kaźmierczak i Katarzyna Pawełczak dopłynęła do mety jako czwarta.

Nasza osada do końca walczyła o brązowy medal z osadą niemiecką. Dziewczyny pokazały pazur i chęć walki. Brakło niewiele, żeby stanąć na podium. Było to kolejne międzynarodowe doświadczenie naszej osady. Po biegu dziewczęta były zadowolone z wyniku. Poprawiły błędy z piątku i wiedzą, nad czym mają pracować, aby wynik był jeszcze lepszy. Małgosi kibicowali zarówno ci, którzy pojechali zmagania zobaczyć na żywo, jak i ci, którzy oglądali bieg w Internecie. Przed tą osadą jeszcze jeden sprawdzian na dużej imprezie, a mianowicie start w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce na torze regatowym w Kruszwicy. Do tych zmagań nasza osada w składzie z Małgosią będzie przygotowywała się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Byłem na finałach w niedzielę. Cudowna atmosfera i niesamowity bieg dziewcząt z ósemki. Cieszę się, że mogłem obserwować swoją byłą zawodniczkę podczas takiej imprezy. Sądzę, że nasza osada nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i podczas Mistrzostw Europy pokaże nam, na co ją stać. Wielkie brawa i gratulacje dla całej osady i trenera, który ją przygotował. Będziemy trzymać kciuki w Kruszwicy, gdzie na pewno nas nie zabraknie – powiedział Bartosz Mikołajczyk. 

– Oglądając relegację na żywo w Chorwacji, gdzie Gosia też miała swoich kibiców, byliśmy pod wrażeniem determinacji, zawziętości i wielkiej woli walki tych dziewcząt. Bieg był pełen emocji. Nikt z kibicujących nie siedział do momentu przekroczenia linii mety przez naszą osadę. Wielkie gratulacje dla Małgosi i jej koleżanek oraz trenera. W Kruszwicy będzie nas na pewno dużo, aby już na żywo obserwować i kibicować podczas zmagań na Mistrzostwach Europy – powiedział Dariusz Racinowski.

Czytaj także: Małgorzata Strybel

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here