Trzymali kciuki za swoją byłą zawodniczkę. Małgorzata Strybel w finałach Mistrzostw Świata w Wioślarstwie

0
224

W ubiegłą niedzielę, 11 lipca, odbyły się finały Mistrzostw Świata w Wioślarstwie na torze regatowym w Racicach, w Czechach. Małgorzata Strybel – była wioślarka z Brdowa, obecnie reprezentująca barwy Bydgoskiego klubu RTW LOTTO Bydgostia wywalczyła miejsce w osadzie reprezentacyjnej ósemce, w której siedziała na siódmej pozycji. Ósemka, w której zasiadała Małgosia, rywalizowała z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Holandii, Rumunii oraz Francji. Bieg finałowy był bardzo emocjonujący. Nasza osada dała z siebie wszystko, poprawiając czas oraz miejsce z biegu w piątkowego, gdzie walczyła o tor i tam zajęła piąte miejsce.

Finał pokazał, że jest to osada, która wyciąga wnioski, oprawia błędy i nie odpuszcza do końca. Polska ósemka podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Czechach w składzie: Klaudia Pankratiwe, Małgorzata Strybel, Anna Potrzuska, Weronika Ludwiczak, Zuzanna Lesner, Izabela Pawlak, Jessica Sobocińska, Weronika Kaźmierczak i Katarzyna Pawełczak dopłynęła do mety jako czwarta.

Nasza osada do końca walczyła o brązowy medal z osadą niemiecką. Dziewczyny pokazały pazur i chęć walki. Brakło niewiele, żeby stanąć na podium. Było to kolejne międzynarodowe doświadczenie naszej osady. Po biegu dziewczęta były zadowolone z wyniku. Poprawiły błędy z piątku i wiedzą, nad czym mają pracować, aby wynik był jeszcze lepszy. Małgosi kibicowali zarówno ci, którzy pojechali zmagania zobaczyć na żywo, jak i ci, którzy oglądali bieg w Internecie. Przed tą osadą jeszcze jeden sprawdzian na dużej imprezie, a mianowicie start w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce na torze regatowym w Kruszwicy. Do tych zmagań nasza osada w składzie z Małgosią będzie przygotowywała się w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu.

Byłem na finałach w niedzielę. Cudowna atmosfera i niesamowity bieg dziewcząt z ósemki. Cieszę się, że mogłem obserwować swoją byłą zawodniczkę podczas takiej imprezy. Sądzę, że nasza osada nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i podczas Mistrzostw Europy pokaże nam, na co ją stać. Wielkie brawa i gratulacje dla całej osady i trenera, który ją przygotował. Będziemy trzymać kciuki w Kruszwicy, gdzie na pewno nas nie zabraknie – powiedział Bartosz Mikołajczyk. 

– Oglądając relegację na żywo w Chorwacji, gdzie Gosia też miała swoich kibiców, byliśmy pod wrażeniem determinacji, zawziętości i wielkiej woli walki tych dziewcząt. Bieg był pełen emocji. Nikt z kibicujących nie siedział do momentu przekroczenia linii mety przez naszą osadę. Wielkie gratulacje dla Małgosi i jej koleżanek oraz trenera. W Kruszwicy będzie nas na pewno dużo, aby już na żywo obserwować i kibicować podczas zmagań na Mistrzostwach Europy – powiedział Dariusz Racinowski.

Czytaj także: Małgorzata Strybel

źródło i zdjęcia: Stowarzyszenie Młodzieżowy Klub Sportowy „Brdów”