Kolscy korfballiści na turnieju w Prievidzy

0
228
dav

Po raz kolejny uczniowie działającego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Adama Mickiewicza w Kole Uczniowskiego Klubu Sportowego „Maratończyk” Koło wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju w Korfballu w słowackiej Prievidzy. Wyjazd był okazją do nawiązania wszechstronnej współpracy nie tylko międzyklubowej, ale także między kolską szkołą a jedną ze szkół w Prievidzy.

Podczas turnieju zawodnicy kadry U-17 i U-19, prowadzeni przez trenera Waldemara Pietrzaka, rozegrali spotkania z zespołami seniorskimi ze Słowacji, Czech i Węgier. Turniej był jednym z etapów przygotowań do przyszłorocznego Pucharu Świata Juniorów, który odbędzie się w holenderskim mieście Leeuwarden. Wyjazdy na Słowację, podobnie jak coroczne wyjazdy na zawody do Holandii i Czech, wpisały się już na stałe do kalendarza sportowy kolskiego klubu i szkoły. Poza zdobywaniem doświadczenia na arenie sportowej, młodzi zawodnicy mają okazję poznawać swych rówieśników z innych krajów Europy i świata, ćwiczyć język angielski oraz nawiązywać przyjaźnie. Dodajmy, że zawodnicy ze Słowacji byli w naszym mieście już dwukrotnie, podobnie jak korfballiści z Holandii.

Jednocześnie wyjazd ten dał możliwość nawiązania współpracy między samą szkołą, a jedną ze szkół słowackich. Kolscy korfballiści mają nadzieję, że rozmowy przeprowadzone przez dyrektora Lecha Brzezińskiego z jego słowacką odpowiedniczką, Janą Polakovicovą, zaowocują stałą współpracą nie tylko na polu sportu, ale również stałej wymiany międzyszkolnej. Już w tej chwili wiadomo, że słowaccy partnerzy są bardzo zainteresowani udziałem w organizowanych przez szkołę międzynarodowych turniejach piłkarskich. Kolejne spotkanie planowane jest na czerwiec przyszłego roku w Kole, co będzie kolejną okazją do promocji sportu i naszego miasta nie tylko w kraju, ale również za granicą.

 

źródło i zdjęcia: Waldemar Pietrzak

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here