126 kandydatów, a mandatów tylko 21! Kto zostanie radnym powiatowym?

0
3069

126 kandydatów będzie walczyć o 21 mandatów radnych powiatowych. Rywalizacja odbywać się będzie w 6 okręgach. Przypomnijmy. Okręg nr 1 to miasto Koło, okręg nr 2 obejmuje gminy Babiak i Osiek Mały. Okręg nr 3 dotyczy gmin Chodów, Olszówka i Przedecz, a pod okręgiem nr 4 kryją się gminy Dąbie i Grzegorzew. Okręg nr 5 to gmina Kłodawa, a okręg nr 6 obejmuje teren gmin Koło i Kościelec.

W rozbiciu na ilość mandatów wygląda to następująco: dla okręgu nr 1 przewidziano 5 mandatów, okręgu nr 2 – 3 mandaty, podobnie zresztą jak dla okręgów nr 3, 4 i 5. Natomiast cztery mandaty ma okręg nr 6.

Do Rady Powiatu Kolskiego we wszystkich okręgach kandydaci zostali zgłoszeni przez KW PSL, KW SLD Lewica Razem, KW PiS, KW Platforma.NOWOCZESNA Koalicja Obywatelska. Ponadto w okręgu nr 5 zarejestrowany został KW Wolni i Solidarni, który wystawił 5 kandydatów.

Ogólnie do powiatowego organu stanowiącego PSL proponuje 33 osoby, SLD Lewica Razem – 29 osób, PiS – 33 osoby, Koalicja Obywatelska – 26 osób i wspomniany wyżej KW Wolni i Solidarni – 5 osób.

Poniżej pełne listy kandydatów na radnych powiatowych. Jako pierwszy jest numer na liście, następnie nazwisko i imię kandydata, jego wiek i miejsce zamieszkania.

Zachęcamy do zapoznania się z nazwiskami tych, spośród których 21 października br. wybierzemy naszych przedstawicieli w samorządzie powiatowym.

Powiat, okręg nr 1

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. MAREK Czesław 67 Koło

2. POLICHNOWSKA Anna 49 Koło

3. FRĄTCZAK Paweł Franciszek 60 Koło

4. ZAWADZKA Urszula 62 Koło

5. BRZOZOWSKI Zbigniew 62 Koło

6. KALINOWSKA Jolanta Anna 66 Koło

7. SZCZESIAK Sebastian 41 Koło

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1. WIECZOREK Dorota 48 Koło

2. SPLITER Lech Bogusław 70 Koło

3. KRÓL Jacek Jan 55 Koło

4. CIEŚLIK Sławomir 66 Koło

5. SZCZESIAK Wojciech Bogdan 52 Koło

6. ŁUKASIK Małgorzata Agnieszka 44 Koło

7. SZYMCZAK Grażyna Marianna 68 Koło

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. KROPIDŁOWSKI Robert 46 Koło

2. CHOJNACKA Agnieszka 50 Koło

3. SIWIŃSKI Robert Andrzej 38 Gozdów

4. STĘPIŃSKI Jan 70 Koło

5. PIORUN Radomir Tomasz 52 Koło

6. MURAWIEC Anna Teresa 53 Koło

7. GRZYBOWSKA Zofia 70 Koło

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1. WAPIŃSKA Alicja Barbara 65 Koło

2. PINKOWSKI Marek 47 Powiercie Kolonia

3. KAŹMIERCZAK Tomasz Grzegorz 46 Koło

4. KOLASA Joanna 37 Borki

5. NOWAK Robert 54 Koło

6. SZYMANKIEWICZ Joanna 42 Koło

Powiat, okręg nr 2

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. TOMICKI Marek Stanisław 59 Żurawieniec

2. RYBICKI Józef 68 Dęby Szlacheckie

3. JURKIEWICZ Krzysztof 43 Osiek Wielki

4. KAŹMIERCZAK Renata Teresa 46 Dębno Królewskie

5. CHĘCIŃSKA Magdalena Paulina 25 Bugaj

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1. JARONIEWSKA Danuta Ewelina 38 Babiak

2. ANDRZEJEWSKI Wojciech 57 Zakrzewo

3. FRANKOWSKI Mirosław Bolesław 62 Młynek

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. KASIOREK Ryszard 57 Babiak

2. SZARECKI Zbigniew Józef 56 Żeromin

3. MICHALAK Katarzyna Anna 51 Osiek Mały

4. KUŚMIREK Helena Józefa 71 Babiak

5. GÓRCZEWSKI Bogdan 56 Osiek Wielki

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1. MIKOŁAJCZYK Bartosz 32 Babiak

2. SAWIKOWSKI Dariusz 42 Budzisław Stary

3. BARCZYKOWSKA Anna 50 Osiek Wielki

4. SZYMCZAK Monika 42 Osiek Wielki

Powiat, okręg nr 3

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. TOMCZAK Henryk Józef 65 Kłodawa

2. ŁAWNICZAK Rafał Michał 58 Drzewce

3. DALAK Wojciech Jan 32 Zalesie

4. MACIEJEWSKA Luiza 42 Gąsiory

5. MIROSZEWSKA Ewelina Katarzyna 27 Olszówka

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1. RUDNIAK Albin Grzegorz 63 Rogoźno

2. ROBASZEWSKI Sławomir Piotr 56 Przedecz

3. PRYSTUPA Mieczysława 63 Umień

4. KOTLIŃSKA Grażyna Urszula 50 Elizanów

5. GICEWICZ Piotr Tomasz 58 Ponętów Górny Drugi

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. KOPCZYŃSKI Roman 66 Przedecz

2. SOBAŃSKI Jarosław 39 Kłodawa

3. WRÓBLEWSKA Elżbieta Iwona 52 Przybyszew

4. JANICKA Agnieszka 30 Tomaszew

5. LACH Karolina 29 Chodów

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1. WOLSKI Grzegorz 32 Olszówka

2. SZAFRAŃSKA Sylwia 41 Chojny

3. KRYSCIAK Stanisław Zygmunt 64 Turzynów

Powiat, okręg nr 4

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. BANASZEWSKI Marek Janusz 59 Lutomirów

2. KIKOSICKA Urszula 67 Grzegorzew

3. MRZEWA Artur Wawrzyniec 26 Zalesie

4. JANKOWSKA Elżbieta Joanna 42 Chojny

5. HORNA Urszula 65 Dąbie

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1. WĄSOWICZ Piotr Paweł 55 Dąbie

2. SOCHACKI Józef Jan 54 Kiełczewek

3. MEJSNER Agnieszka Bożena 40 Domanin

4. TOMASZEWSKA Honorata 32 Bylice

5. PIECZONKA Tomasz Paweł 33 Lisice

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. BANASIAK Waldemar 41 Bylice Kolonia

2. KRÓLASIK Łukasz 35 Dąbie

3. NUSZKIEWICZ Tomasz Józef 51 Grzegorzew

4. BUGAŁA Grażyna Teresa 51 Karszew

5. DZIĘCIOŁOWSKA Małgorzata 42 Ladorudz

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1. IGNACZEWSKI Grzegorz 40 Sobótka

2. CZERWCZAK Agnieszka 41 Janczewy

3. DRĄŻKIEWICZ Leszek 58 Kłodawa

Powiat, okręg nr 5

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. ROSZKIEWICZ Janina 76 Kłodawa

2. RATAJCZYK Wiesław Bronisław 55 Kobylata

3. SZYDŁOWSKA Jadwiga 65 Cząstków

4. CICHOCKI Jerzy 59 Kłodawa

5. STOLARSKA Iwona 42 Łążek

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1. BARAŃSKI Tomasz 36 Kłodawa

2. KAROŃ Cecylia Leokadia 59 Kłodawa

3. SOBIERAJSKI Krystian Paweł 36 Kłodawa

4. JARONIEWSKA Jadwiga Elżbieta 64 Kłodawa

5. ROGACZEWSKI Krzysztof Marek 60 Straszkówek

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. KAFTAN Hanna Balbina 50 Kłodawa

2. MARCINIAK Marek 46 Kłodawa

3. DANIELEWICZ Leszek Henryk 66 Kłodawa

4. CIEŚLIŃSKI Jarosław 49 Rycerzew

5. SKIBIŃSKA Iwona 47 Bierzwienna Długa Kolonia

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1. OCHĘDALSKA Ewa Maria 62 Kłodawa

2. FABINIAK Magdalena Joanna 46 Kłodawa

3. CHUDY Józef 67 Cząstków

4. MARCINIAK Stanisław Waldemar 55 Kłodawa

5. SIKORSKI Antoni Jan 72 Bierzwienna Długa Kolonia

KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

1. RUCIŃSKI Andrzej 60 Kłodawa

2. BEDNAROWICZ Jadwiga 54 Kłodawa

3. KAMIŃSKI Roman 43 Wólka Czepowa

4. FIRAZA Małgorzata 37 Pniewo

5. ANIELAK Stanisław 75 Pomarzany Fabryczne

Powiat, okręg 6

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

1. OBLIZAJEK Wieńczysław Jan 62 Ruszków Pierwszy

2. CHĘCIŃSKI Sylwester Jerzy 40 Straszków

3. GAŁDYN Dorota 50 Wrząca Wielka

4. UŁANEK Elżbieta Leokadia 58 Ruszków Drugi

5. OPAS Andrzej 54 Dzierawy

6. MRZEWIŃSKA Sabina 64 Czołowo

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

1. STRAPAGIEL Anna 69 Kościelec

2. SOBCZAK Andrzej 50 Koło

3. ZIELIŃSKA Iwona Katarzyna 52 Gozdów

4. PASTERNAK Krzysztof Jacek 50 Kościelec

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

1. ŚWIĄTEK Marek Sebastian 38 Police Mostowe

2. MAKAROWICZ Czesława 69 Lucjanowo

3. MARCINIAK Arleta 41 Leśnica

4. KOZAJDA Mariusz Roman 44 Koło

5. PASTUREK Agnieszka 45 Powiercie

6. JACEK Dariusz 50 Dobrów

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

1. KANIEWSKI Maciej Grzegorz 48 Powiercie

2. FELCZYŃSKI Jarosław Leszek 41 Koło

3. GAJDA Olga 45 Koło

4. MAZUREK Jolanta Teresa 60 Czołowo-Kolonia

5. GOCLIK Dariusz Piotr 53 Powiercie

źródło: www.pkw.gov.pl