Pijany wjechał na środek ronda w Kole

0
431

Do 2 lat pozbawienia wolności grozi kierującym, którzy w miniony weekend zasiedli za kierownice, będąc w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich odpowie też za spowodowanie kolizji drogowej, ponieważ mając blisko dwa promile alkoholu w organizmie, wjechał na środek ronda na ulicy Włocławskiej w Kole i tam się zatrzymał.

Funkcjonariusze pełniący służbę w powiecie kolskim, w miniony weekend, zatrzymali czworo kierowców będących w stanie nietrzeźwości. Do pierwszego zdarzenia doszło tuż po północy 22 września w Kole. 32-latek został zatrzymany przez policjantów Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego na ulicy Toruńskiej. Kierował audi, mając blisko 0,9 promila w wydychanym powietrzu. Kolejnego nieodpowiedzialnego kierującego policjanci zatrzymali dobę później. Tym razem była to kobieta. Badanie stanu jej trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu. Nieco mniej, bo około promila, miał kierowca, którego tego samego dnia zatrzymali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na terenie gminy Olszówka. Mieszkaniec Łodzi podzielił los swoich poprzedników i również stracił prawo jazdy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się jednak 30-latek, który po godzinie 21.00 wjechał w rondo na ulicy Włocławskiej i tam się zatrzymał. Ale nic dziwnego, bo mężczyzna miał problemy z odpowiednim zachowaniem się na drodze, gdyż badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Opel, którym poruszał się mieszkaniec gminy Olszówka został odholowany na parking strzeżony, a 30-latka, tak samo jak pozostałych troje nieodpowiedzialnych kierowców, czeka proces karny za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwa kierującym grozi pozbawienie wolności do 2 lat.

źródło: KPP w Kole

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here