Zasnął za kierownicą i wjechał do rowu

0
247

Do zdarzenia drogowego doszło minionej nocy, około godziny 1.35, na drodze krajowej nr 92, w Dąbrowicach, w gminie Kościelec. 21-letni mieszkaniec gminy Tuliszków jechał w kierunku Konina i zasnął za kierownicą, na skutek czego zjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście kierowcy BMW nic się stało, ale za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

Przy okazji tego zdarzenia policjanci przypominają i proszą, by kierowcy, czując zmęczenie lub znużenie, zatrzymywali się choćby na krótki odpoczynek. Szczególnie ważne jest to podczas dłuższych, letnich podróży, gdy na skutek zmęczenia, również wysokimi temperaturami, zaśnięcie za kierownicą może się przydarzyć każdemu prowadzącemu pojazd. – Najczęściej zaśnięcia podczas jazdy zdarzają się na ostatnim etapie podroży. Więc apel do kierowców, by w chwili, gdy czują zmęczenie i zbliżający się sen, zatrzymali się nawet, jeśli znajdują się blisko celu podróży. Warto zatrzymać samochód, zrobić sobie krótki spacer, napić się wody, złapać kilka oddechów świeżego, chłodnego powietrza, i dopiero potem kontynuować jazdę – powiedział podkom. Przemko Chudykowski.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here