Zaprezentowali swoje talenty. To był już XXIX Przegląd Dorobku Artystycznego Miasta i Gminy Dąbie!

0
203

Wczoraj, w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Dąbiu, odbył się XXIX Przegląd Dorobku Artystycznego Miasta i Gminy Dąbie. Podczas spotkania, przed szeroką widownią, zaprezentowali się uczniowie z lokalnych szkół oraz grupy działające przy MGOKiBP.

To był już XXIX Przegląd Dorobku Artystycznego Miasta i Gminy Dąbie. W konkursowej części wystąpili młodzi artyści, prezentując przygotowane przez siebie i opiekunów widowiska. Jako pierwsi na scenie pojawili się wychowankowie Przedszkola Miejskiego w Dąbiu w programie pt. „Witaminki dla księżniczki Marcelinki”. Potem, z przedstawieniem „Jaki piękny byłby świat”, wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mikołajczyka w Karszewie. W spektaklu pt. „Dzień na Olimpie” zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbiu, a w widowisku pt. „Bajkowy chaos” swoje aktorskie umiejętności pokazali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Chełmnie. Jako ostatni, przed publicznością, wystąpili gimnazjaliści z Dąbia w parodii pt. „Królewna Śnieżka”.

W dalszej kolejności przyszedł czas na ludowe piosenki w wykonaniu zespołu Nadnerzanki, a następnie na minikoncert w wykonaniu Miejsko-Strażackiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Dąbiu.

Na zakończenie, gościnnie, wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dąbiu ze spektaklem pt. „Z bajką bezpieczniej”, w ramach Programu Profilaktycznego „Bezpieczna Plus”, a także zespół wokalny Effatha, działający na terenie parafii Chwalborzyce oraz grupa Scar z Dąbia.
Spośród grup, które przystąpiły do konkursu, komisja w składzie: wicestarosta kolski, Marek Banaszewski, sekretarz UM w Dąbiu, Monika Ciesielska oraz dyrektor MGOKiBP, Piotr Wąsowicz, wyróżniła Miejsko-Strażacką Młodzieżową Orkiestrę Dętą z Dąbia.

Wszyscy uczestnicy tegorocznego przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.