Piękne tańce, tort i gratulacje! ZTL „Kościelec” świętował 20. urodziny! [WIDEO]

0
1543

Barwne pokazy tańców z różnych regionów Polski, a potem gratulacje, podziękowania, życzenia, kwiaty, prezenty, serdeczności i tort! 20-lecie Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec” zostało uczczone jubileuszowym koncertem, podczas którego najwięcej ciepłych słów usłyszała kierująca taneczną grupą, instruktor i choreograf, Anna Kucharska. Doceniając jednak pomoc i zaangażowanie wielu osób w działalność artystyczną, podziękowała współpracownikom, sympatykom, przyjaciołom i sponsorom za serce, wsparcie i zaangażowanie.

To był piękny, barwny, a chwilami także wzruszający koncert. Jubileuszowe uroczystości związane z 20-leciem Zespołu Tańca Ludowego „Kościelec” skupiły wokół tancerzy oraz ich instruktorki i choreografa, Anny Kucharskiej, władze samorządowe gminy i powiatu, dyrekcję ZSRCKU w Kościelcu, przedstawicieli wielu stowarzyszeń, instytucji i organizacji. Nie brakło absolwentów, dawnych członków zespołu, rodziców, przyjaciół i sympatyków, którzy chcieli uczestniczyć w rocznicowych obchodach.

Po barwnych, żywiołowych pokazach tanecznych Anna Kucharska, a także Lucyna Tybura, usłyszały słowa podziękowania i gratulacji oraz życzeń dalszych sukcesów. Wielu zaproszonych gości podkreślało, że ZTL „Kościelec” to doskonały produkt eksportowy, który świetnie promuje walory ziemi kolskiej i jest jego najlepszą wizytówką.

Za „szczególne zasługi dla promocji polskiej kultury i kultywowania tradycji swego regionu oraz społecznie inspirujące działania na rzecz upowszechniania i ochrony dziedzictwa kulturowego” Anna Kucharska otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Piotra Glińskiego, którą wręczył jej obecny na uroczystości poseł Leszek Galemba.

Zwieńczeniem jubileuszowego spotkania był tort i gromkie brawa!

Dołączamy do gratulacji i życzymy zespołowi oraz pani Annie Kucharskiej pomyślności i kolejnych sukcesów.

Przypomnijmy, że Zespół Tańca Ludowego „Kościelec” jest kontynuacją istniejącego wcześniej zespołu ludowego z lat 60-tych, którego założycielką była Maria Salzman. Zespół powstał we wrześniu 1997 roku, a jego opiekunem i choreografem została Anna Kucharska. Grupa prezentuje tańce z regionów wielkopolskiego, łowickiego, żywieckiego, śląskiego i lubelskiego.
ZTL „Kościelec” wielokrotnie występował poza granicami kraju. Koncertował w Niemczech, na Ukrainie, w Bułgarii i Białorusi. Zespół wspomaga Stowarzyszenie Wspierające Rozwój Kultury i Folkloru działające przy ZSRCKU w Kościelcu, które powstało w 2006 roku z inicjatywy Lucyny Tybury, Anny Kucharskiej i Anny Zawadzkiej.

W ramach zespołu działają trzy formacje: Mały Kościelec, grupa reprezentacyjna ZTL „Kościelec” oraz grupa składająca się z osób dorosłych. Wszystkie one, a także absolwenci szkoły, zaprezentowali się w koncercie jubileuszowym z okazji 20-lecia istnienia zespołu.