Zagrali dla Moniki, chorej mamy trojga dzieci [FOTO]

0
911
DSC01525

Zagrali dla Moniki, matki trojga dzieci, która zmaga się z nowotworem. Jej walka jest trudna, a przeciwnik podstępny i okrutny. Zaatakował po raz drugi, ale ona nie poddaje się. Toczy bój o siebie – dla siebie i swoich najbliższych. I nie zostaje z tym sama. Ma wokół osoby, które chcą pomoc jej tę nierówną walkę wygrać. Właśnie dla Moniki, dziś w Miejskim Domu Kultury w Kole, odbył się koncert charytatywny. Wydarzenie, z uwagi na napięty grafik wykorzystania sali placówki, zostało połączone z kiermaszem świątecznym, a dochód ze sprzedaży gadżetów z kilku stoisk wystawcy w całości przeznaczyli dla Moniki. W trakcie koncertu odbyła się także licytacja ufundowanych przez darczyńców fantów, i trzeba przyznać, uczestnicy aukcji okazali się bardzo hojni. Na razie nie ma ostatecznej zebranej kwoty, gdyż oprócz dzisiejszego koncertu, pieniądze dla chorej kobiety można wpłacać na konto uruchomione przez Stowarzyszenie „Malinowa Mamba”. Zbiórka została oficjalnie zarejestrowana. Wiadomo jednak, że dziś zebrano 10 636,36 złotych.

Koncert wzbudził wiele pozytywnych emocji, a artyści zebrali gromkie brawa. Klimatem nawiązywał do zbliżających się świąt. O nastrój zadbali młodzi wokaliści nie tylko z Koła, a także Zespół Muzyki Rozrywkowej „Big Band Koło” przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kole pod batutą Grzegorza Kołodziejczaka. W końcowej części koncertu do publiczności przemówiła bohaterka wydarzenia z informacją o swoje chorobie i z podziękowaniami dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację koncertu, oraz darczyńców.

Koncert i aukcję poprowadziły Agata Dziedziczak oraz Izabela Rybnik, a inicjatywa charytatywnego wydarzenia wyszła od rodziców dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Kole. – Dwoje dzieci Moniki, Marcel i Miłosz, uczęszcza do naszej, drugiej grupy. Trzecie dziecko, córka Natalka, chodzi do Szkoły Podstawowej nr 3. Bardzo chcieliśmy jej pomóc. Gdy wszystko ustaliliśmy, poszłam do Moniki z pytaniem, czy wyraża zgodę na taki koncert. Rozpłakała się, mówiąc, że nie wie, czy na to zasługuje…zdradziła inicjatorka charytatywnego przedsięwzięcia, Milena Tęgos, jedna z matek dzieci uczęszczających do PM nr 3 w Kole, zaznaczając, że cała społeczność placówki zaangażowała się w akcję.

Koncert zorganizowały Stowarzyszenia „Malinowa Mamba” i „Progressum” oraz MDK w Kole i Big Band Koło przy wsparciu społeczności SP nr 3, SP nr 4. Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, radnej Teresy Brzoskiej, wielu podmiotów gospodarczych – firm, zakładów produkcyjnych i usługowych z terenu Koła i powiatu kolskiego oraz wielu ludzi dobrej woli, którzy przyczynili się do tego, że koncert był tak piękny i wzruszający.