2. Harcerski Festiwal Piosenki „Bez gitary ani rusz” za nami

0
203

Najpierw były przesłuchania uczestników, a potem koncert galowy z ogłoszeniem wyników. W minioną sobotę, 29 maja, w Miejskim Domu Kultury w Kole, odbył się 2. Harcerski Festiwal Piosenki „Bez gitary ani rusz” organizowany przez Manufakturę Piosenki Harcerskiej Wartaki. Współorganizatorami wydarzenia byli Wielkopolska Chorągiew ZHP, Hufiec ZHP w Kole, Miejski Dom Kultury w Kole, Urząd Miejski w Kole oraz Starostwo Powiatowe w Kole, a honorowy patronat nad festiwalem objął komendant Wielkopolskiej Chorągwi ZHP hm. Tomasz Kujaczyński.

Wykonawcom zaproponowano zaśpiewanie po polsku dwóch piosenek, w tym, co najmniej jednej o tematyce harcerskiej, turystycznej, żeglarskiej lub ludowej. Najważniejszym jednak warunkiem był żywy akompaniament, czyli dźwięk gitary, ukulele, akordeonu, fortepianu, keyboardu lub innego instrumentu. Niemożliwe było użycie gotowych podkładów na nośnikach elektronicznych, tzw. półplaybacków.

Do pracy w ocenie występów scenicznych organizatorzy zaprosili wybitnych muzyków, zarówno z Koła, jak i osoby stanowiące kadrę Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. W konkursie wystąpiło 27 podmiotów artystycznych, zarówno solistów, duety i kilkuosobowe zespoły. Jury w składzie: Arkadiusz Szostak, Katarzyna Lisowska, Barbara Sipa, Zbigniew Piasecki oraz Andrzej „Kiton” Trębacki, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, postanowiło przyznać statuetki i nagrody.

W kategorii do lat 10 Złota Struna trafiła do „Małych Wartaków”. Nagrodę ufundował burmistrza Koła Krzysztof Witkowski. Srebrną Strunę otrzymała Maja Steckiewicz, a Brązową – Kacper Potrzebski. Wyróżnienie otrzymały „Leśne Jagódki”.

W kategorii od 11 do 14 lat Złotą Strunę przyznano Mai Żylińskiej i Oliwii Walczak – nagrodę ufundował starostę kolski Robert Kropidłowski, Gabrieli Dudzińskiej – nagroda współfinansowana przez Komendantkę Hufca ZHP Koło hm. Mariannę Chojnacką oraz Lenie Bukowskiej. Srebrna Struna trafiła do Marty Kozłowskiej, Martyny Rasz i Michała Hryciuka, a Brązowa – do Anny Namyślak, Zosi Włodarczyk i 13. DH. im. Batalionu Parasol. Wyróżnienia odebrali: 98. DH „Leśni Podróżnicy”, RARRTAKI, Wartaki Średniaki, Anna Adamczyk, Gabrysia Stawicka, Gabriela Krysiak, Zuzanna Wolska, Wiktoria Lasota, Natalia Potrzebska i Tymoteusz Chałupniczak.

W kategorii od 15 do lat 21 Złotą Strunę odebrały Olga Leszcz i Amelia Trafna – nagroda ufundowana przez Komendanta Wielkopolskiej Chorągwi ZHP hm. Tomasza Kujaczyńskiego. Srebrna Struna stała się udziałem Hufcowego Zespołu Artystycznego „Na Pięciolinii”, a Brązowa – Zespołu Harcerskiego „ALIKWOTY”. W taki oto sposób nikt z festiwalu nie wyjechał bez nagrody. Wszyscy zostali wyróżnieni i docenieni przez jury, a już teraz organizatorzy zapraszają na trzecią edycją artystycznego wydarzenia w następnym roku.

źródło: Manufaktura Piosenki Harcerskiej Wartaki, zdjęcia: Małgorzata Szelerska-Kula

O poprzedniej edycji festiwalu czytaj: TUTAJ

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here