XVIII Powiatowe Zawody Strzeleckie. Zwycięzcą The Gunners LO Koło

0
518

Na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Kole odbyły się XVIII Powiatowe Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Kolskiego. Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe w Kole oraz Powiatowa Organizacja LOK w Kole. W minioną sobotę, od samego rana, na Zalewie Ruszkowskim odbywały się także XVIII Powiatowe Wędkarskie Zawody Spławikowe, w którym nagrodą również był puchar starosty. Ich organizatorem, wraz z samorządem powiatowym, był Zarząd Koła Wędkarskiego nr 7 w Kole.

Oprócz strzelniczej rywalizacji, która odbyła się w kategorii zespołów złożonych z samorządowców i członków różnych instytucji, organizacji, stowarzyszeń, zakładów pracy itp., na linii ognia do oddania strzałów stawili się również przedstawiciele LOK-ów z całego powiatu kolskiego.

W wolnym czasie na uczestników imprezy czekał pokaz broni i sprzętu policyjnego przygotowany przez Komendę Powiatową Policji w Kole, ratownictwa medycznego oraz sprzętu strażackiego zaprezentowany przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kole. Dostępna była również wystawa trofeów i broni myśliwskiej zorganizowana przez radnego powiatowego Pawła Frątczaka, członka Koła Myśliwskiego nr 7 „Jeleń” w Kole. Zawody stały się też okazją do wręczenia złotych, srebrnych i brązowych medali „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju”.

Strzelnicza rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Przystąpiło do niej 39 trzyosobowych drużyn samorządowych, które walczyły w sportowej atmosferze. Najlepsze zespoły oraz zawodnicy otrzymali puchary, medale oraz dyplomy. Dla uczestników przygotowano też grochówkę.

Drużynowo najlepszymi wynikami wykazała się ekipa The Gunners z kolskiego Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce zajęła grupa Saint Gobain HPM2, a trzecie – Weterynaria Kobiety. W kategorii drużyny samorządowe kobiety także niepokonane okazały The Gunners z LO w Kole, które wyprzedziły ekipę Weterynaria Kobiety oraz Saint Gobain Kobiety. Indywidualnie, w gronie kobiet, najlepszym wynikiem wykazała się Wiktoria Włodarczyk (The Gunners). Tuż za nią uplasowały się Krystyna Miśko (OSM Koło) oraz Kinga Sztomber-Castaneda (Saint Gobain). Wśród mężczyzn najlepszym strzelcem okazał się Antoni Marko (Andre). Drugie miejsce zajął Robert Kowalczyk, a trzecie – ax aequo – Andrzej Biliński i Mirosław Kowalczyk (wszyscy trzej z Saint Gobain).

W grupie drużyn LOK-owskich, w kategorii seniorów, zwyciężył LOK Kłodawa 1, przed LOK OSM Koło oraz SK LOK ZSP Kłodawa Nauczyciele. W kategorii juniorów najlepsi byli reprezentanci SK LOK Gimnazjum Kłodawa I, podobnie jak w kategorii juniorek, w której też triumfowała ekipa SK LOK Gimnazjum Kłodawa I. Indywidualnie w trzech kategoriach, czyli seniorów, juniorów i juniorek zwyciężyli Mariusz Andrzejczak (LOK Kłodawa), Kamil Szczęsny (LOK SP nr 1 Kłodawa) oraz Magdalena Banasiak (LOK Gimnazjum Kłodawa).