Literaci pokonali czytelników… na piłkarskim boisku [FOTO]

0
260
Wynikiem 8:7 dla gości zakończył się dzisiejszy mecz, który rozegrany został na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kole. Pojedynek odbył się w ramach Tygodnia Bibliotek. Po przeciwnych stronach boiska stanęli piłkarze reprezentacji polskich pisarzy i literatów oraz czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole.
W składzie drużyny gości znaleźli się prozaik, autor scenariuszy Zbigniew Masternak, dramaturg, aktor, scenarzysta filmowy Jan Wojtyński, autor monografii o tematyce piłkarskiej Jacek Kosierb, poeta, krytyk literacki i filmowy Maciej Robert, dziennikarz portowy i bloger Mateusz Giska, autor publikacji o tematyce sportowej Marcin Przygodzki oraz piłkarz Mikołaj Grajewski. Trenerem zespołu jest Andrzej Grajewski, były właściciel Widzewa Łódź i menadżer piłkarski. – To jest ich 57. mecz. Grali m.in. przeciwko reprezentacji pisarzy niemieckich na stadionie Borussii Dortmund przy 82-tysięcznej widowni. Grali też z reprezentacją Ukrainy, Włoch, brali udział w turniejach charytatywnych i innych wydarzeniach – powiedział wicedyrektor SP nr 2 w Kole, Michał Perzyński.
W drużynie gospodarzy i jednocześnie czytelników Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kole zagrali mieszkańcy kilku miejscowości, m.in. Daniszewa, Dobrowa, Kościelca, Janowa i Koła. – To pierwsza tego typu sportowa impreza w ramach Tygodnia Bibliotek. W historii miasta i biblioteki niczego podobnego jeszcze nie było. Udało się to, gdyż z kapitanem drużyny naszych dzisiejszych przeciwników współpracujemy od pewnego czasu. Zbigniew Masternak był u nas na spotkaniach autorskich i prowadził literackie warsztaty dla młodzieży. W jednej z rozmów powiedział, że jest kapitanem takiej reprezentacji, a na naszym terenie prężnie działa klub Olimpia Koło, i tak od słowa do słowa doszliśmy do wniosku, iż można byłoby zorganizować taki mecz – powiedziała dyrektor PiMBP w Kole, Aleksandra Kowalska.
Efektem tych rozmów było właśnie dzisiejsze spotkanie. Pierwsza jego połowa upłynęła na zdecydowanej przewadze gości. W pewnym momencie przewaga nad gospodarzami wynosiła aż 6 bramek, ale przy stanie 7:1, kiedy to poczynione zostały zmiany w drużynie czytelników, sytuacja gospodarzy, z chwili na chwilę, stawała się coraz bardziej korzystna. Kilka bramek i był remis, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 8:7, a puchar zwycięzców odebrał kapitan reprezentacji pisarzy, Zbigniew Masternak. Nieco mniejsze trofeum organizatorzy wręczyli zespołowi czytelników, a wszyscy piłkarze otrzymali gratulacje za wspaniałą grę, sportową postawę i zaangażowanie na boisku.
Zwieńczeniem pojedynku było wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here