Dwa wypadki na jednym skrzyżowaniu w Kole. Motorowerzysta i piesza z obrażeniami

0
285
Dwa wypadki z udziałem samochodów osobowych, jednośladu oraz osoby pieszej miały miejsce wczoraj w Kole, na jednym skrzyżowaniu. Chodzi o miejsce przecięcia się ulic Kolejowej, Piaski oraz Bliznej.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.05, kiedy to volkswagen golf prowadzony przez 19-letnią mieszkankę gminy Izbica Kujawska wyjeżdżał z ulicy Piaski. Młoda kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w motorower jadący ulicą Kolejową. Jednośladem poruszały się dwie osoby: 63-letni kierujący – mieszkaniec gminy Brudzew oraz jego żona. – Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Mężczyzna ma złamaną nogę. Zarówno kierująca samochodem osobowym, jak i motorowerzysta, byli trzeźwi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Czynności wyjaśniające co do okoliczności zaistniałego zdarzenia prowadzi policja – poinformowała rzecznik prasowy KPP w Kole, sierż. Weronika Czyżewska.
Drugie zdarzenie miało miejsce kilka godzin później, dokładnie o 19.55, w pobliżu tego samego skrzyżowania, na przejściu dla pieszych. Kierujący pojazdem marki Ford Eskort, 53-letni mieszkaniec Koła uderzył w przechodzącą przez przejście dla pieszych 48-letnią mieszkankę Koła. Kobieta doznała obrażeń głowy oraz prawej ręki. Została przewieziona do szpitala do Kole, a następnie do lecznicy w Koninie. To zdarzenie również zostało zakwalifikowane jako wypadek. Policja prowadzi czynności związane z ustaleniem okoliczności jego powstania.