Dwa wypadki na jednym skrzyżowaniu w Kole. Motorowerzysta i piesza z obrażeniami

0
276
Dwa wypadki z udziałem samochodów osobowych, jednośladu oraz osoby pieszej miały miejsce wczoraj w Kole, na jednym skrzyżowaniu. Chodzi o miejsce przecięcia się ulic Kolejowej, Piaski oraz Bliznej.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce o godzinie 15.05, kiedy to volkswagen golf prowadzony przez 19-letnią mieszkankę gminy Izbica Kujawska wyjeżdżał z ulicy Piaski. Młoda kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w motorower jadący ulicą Kolejową. Jednośladem poruszały się dwie osoby: 63-letni kierujący – mieszkaniec gminy Brudzew oraz jego żona. – Oboje zostali przewiezieni do szpitala. Mężczyzna ma złamaną nogę. Zarówno kierująca samochodem osobowym, jak i motorowerzysta, byli trzeźwi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Czynności wyjaśniające co do okoliczności zaistniałego zdarzenia prowadzi policja – poinformowała rzecznik prasowy KPP w Kole, sierż. Weronika Czyżewska.
Drugie zdarzenie miało miejsce kilka godzin później, dokładnie o 19.55, w pobliżu tego samego skrzyżowania, na przejściu dla pieszych. Kierujący pojazdem marki Ford Eskort, 53-letni mieszkaniec Koła uderzył w przechodzącą przez przejście dla pieszych 48-letnią mieszkankę Koła. Kobieta doznała obrażeń głowy oraz prawej ręki. Została przewieziona do szpitala do Kole, a następnie do lecznicy w Koninie. To zdarzenie również zostało zakwalifikowane jako wypadek. Policja prowadzi czynności związane z ustaleniem okoliczności jego powstania.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here