Wyjątkowy koncert gruzińskiego chóru już w najbliższą sobotę, 12 maja, w klasztorze Bernardynów! Organizatorzy zapraszają!

0
204

Powiat kolski znów będzie gościł dyplomatów. Z wizytą do nas ponownie przybędą ambasadorowie Republiki Armenii, Edgar Ghazaryan, Kazachstanu, Margułan Baimuchan oraz Gruzji, Ilia Darchiashvili, którzy na ziemi kolskiej przebywać będą między 11 a 13 maja. Jednym z punktów ich pobytu będzie koncert gruzińskiego chóru Ertoba, który zaśpiewa w klasztorze ojców Bernardynów. To artystyczne wydarzenie może się odbyć dzięki uprzejmości ambasadora Gruzji w RP oraz zaangażowaniu organizatorów: prezes Stowarzyszenia Współpracy Międzynarodowej „Kołowrotek”, Katarzyny Hamigi, prezesa Regionalnego Towarzystwa Melioracyjnego w Koninie, Zenona Siwińskiego oraz gwardiana kolskich Bernardynów, ojca Henryka Hajzlera i proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, ks. kanonika Józefa Wronkiewicza.

Gruzińscy chórzyści dla mieszkańców Koła i powiatu kolskiego oraz zaproszonych gości zaśpiewają w najbliższą sobotę, 12 maja, o godzinie 18.15. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Wcześniej natomiast, ambasadorowie złożą wizytę w byłym niemieckim obozie zagłady Kulmhof w Chełmnie nad Nerem. Wizyta rozpocznie się powitaniem gości przez burmistrza Dąbia, Tomasza Ludwickiego. Na to wydarzenie organizatorzy zapraszają mieszkańców całego powiatu kolskiego w sobotę, 12 maja br., o godzinie 11.30.