Władze gminy Koło mają wobec nieruchomości pewne plany

0
199
DSC04860

Podczas minionej sesji Rady Gminy Koło rajcy przyjęli uchwałę ws. wyrażenia zgody na nabycie przez samorząd, w drodze darowizny, nieruchomości położonej w Chojnach wraz z budynkiem stanowiącym odrębną własność. Chodzi o działkę o powierzchni 1,27 ha wraz z budynkiem, w którym przed laty istniała szkoła. Po likwidacji placówki oświatowej obiekt stał się własnością i służył jako siedziba kółka rolniczego. Po 1989 roku, od zakończenia działalności kółka, obiekt stoi pusty.

Obecnie użytkownikiem wieczystym nieruchomości jest Skarb Państwa, zatem samorządowcy gminy Koło złożyli wniosek do starosty kolskiego, reprezentującego Skarb Państwa, o nabycie ww. nieruchomości w drodze darowizny. Jak się bowiem okazuje, władze gminy mają wobec niej pewne plany. Jak czytamy w uzasadnieniu do uchwały, nabycie nieruchomości „pozwoli na realizację zadań własnych gminy w celu zaspokojenia zbiorowych potrzeb wspólnoty z zakresu kultury fizycznej i turystyki, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów aktywności obywatelskiej”. Chodzi o to, by w przyszłości nieruchomość mogła być zagospodarowana, i aby służyła integracji lokalnej społecznej. – Chciałem podziękować panu wójtowi i radnym za tę uchwalę. 10 lat minęło, odkąd mieszkam w Chojnach i od tego czasu temat tzw. starej szkoły pojawia się na zebraniach wiejskich. Ta uchwała to pierwszy krok do tego, by gmina stała się właścicielem tej nieruchomości. Przy okazji pokazuje, że nie są to proste tematy. Wiemy, że procedury potrwają i upłynie czasu trochę, zanim stanie tam nowoczesna świetlica, ale na pewno warto czynić ku temu starania – powiedział radny Radosław Małecki.

Portal okrągłemiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here